Септики

водосточные системы Plannja Яндекс.Метрика

Обробка фасаду: що личить вашому будинку?

                  

Обробка фасаду - завдання украй важливе. Помиляються ті, хто не надає належного значення цьому питанню, вважаючи, що на якість і комфорт у будинку зовнішня обробка не впливає. Впливає, і ще як! Колись в дитинстві, побачила я на дверях одного багатоквартирного будинку гасло, що свідчить: «Квартира починається з під'їзду!» Плакат закликав мешканців того будинку своєчасно мити сходові майданчики.

До чого це я? Та до того, що наше житло починається не з вхідних дверей, не з передпокоєм, а набагато раніше. Якщо ви живете в квартирі, повертаючись додому, ви в будь-якому разі пройдете через під'їзд. Добре, коли він чистий і світлий, а з його вікон не сифонить холодний вітер. Вірно? Те ж саме і з індивідуальним будинком. Ну, добре, тут немає під'їзду, в якому б смітили чиїсь гості, ламали поштові скриньки хулігани, а сусід виходив би покурити у вас під дверима. І все одно, що ви бачите, під'їжджаючи до будинку? Не говоритимемо про красивий і облаштований двір. Навіть не звертатимемося до архітектурних форм вашого будинку. Вже однин його фасад вартий окремої розмови. Про це і поговоримо.

Невірно вважати, що обробка фасаду виконує лише декоративну функцію. Так, безумовно, за допомогою фасадної обробки можна до невпізнання перетворити будову, створити певний стиль, задовольнити смаки власників будинку. Все це, поза сумнівом, важливо, адже будинок повинен подобатися, його екстер'єр в не меншій мірі, чим внутрішнє убрання, впливає на створення певної атмосфери і психологічного фону в будинку. Але не можна забувати і про практичну сторону питання. Адже правильно вибрана фасадна обробка впливає на довговічність будинку, на його здатність зберігати тепло, на рівень вологості. Без зовнішньої обробки будинок, немов роздягнений, і холодно йому, і навіть злегка соромно стояти ось так - без одягу. Так який же одяг для будинку вибрати? Адже, важливо, аби «костюмчик сидів».

Для чого потрібна фасадна обробка?

Ну що ж, з декоративною функцією фасадної обробки все гранично ясно - потрібна, однозначно. Причому тут, як відомо, на смак і колір. варіантів багато. А ось з практичною складовою слід розібратися.

Отже, які функції виконує обробка фасаду, окрім декорування будинку? Мабуть, головні функції фасадної обробки - це

  • захист будівлі від несприятливих зовнішніх дій
  • гідроізоляція стін
  • теплозахист будинку

Виходячи з цих цілей, ми і розглянемо основні способи обробки фасадів, що використовуються в сучасному будівництві. Знаючи якісні характеристики того або іншого виду фасадної обробки, вибрати, що припало б до душі, буде легко. 

Але перш ніж торкнутися певних видів обробки фасаду, давайте розберемося, в чому ж полягають конкретно її ізоляційні і захисні функції. 

Який би спосіб обробки фасаду ви не вибрали, вона повинна добре справлятися з несприятливою зовнішньою дією. Що це може бути? Це і забруднення у вигляді пилу, кіптяви, сажі, і опадів, і сонячні промені, і солоний вітер з моря. Всі ці чинники руйнуюче діють на матеріали, з яких побудований будинок. Значить, фасадна обробка має бути особливо стійка до такої дії. 
Гідроізоляція - ще одне важливе завдання фасадної обробки. Причому в цього параметра є і інша сторона. Обробка повинна захищати фасад від зовнішньої вологи, а якщо ми говоримо і про облицювання цоколя, то слід передбачити ще і таку неприємність, як капілярне піднімання грунтових і талих вод. Вочевидь, що обробка має бути стійка до дії вологи і запобігати її проникненню всередину. Але при цьому, фасадна обробка повинна володіти хорошою паропроникністю, інакше життя її буде недовге. Конденсат, який неминуче утворюється на внутрішній стороні обробного шару, не маючи можливості до випару, руйнуватиме не лише шар фасадної обробки, але і саму стіну. Особливо актуально це для регіонів з морозними зимами. Конденсат в такому кліматі утворюється посилено, а найдрібніші крапельки води, проникаючи в структуру будівельного матеріалу і замерзаючи там, сприяють утворенню мікротріщин, що, у свою чергу, рано чи пізно веде до його руйнування. 

Нарешті, теплоізоляція - ще одне серйозне завдання, вирішенню якого покликана сприяти обробка фасаду. Цей параметр тісно пов'язаний з попереднім. При неправильному співвідношенні водопоглинання і паропроникності, зайва волога, накопичуючись в стінах, веде не лише до їх руйнування, але і до втрати тепла в холодну пору року. Теплоізоляція фасадів досягається за рахунок комплексних заходів. Тут слід враховувати і теплопровідні властивості обробних матеріалів, і додаткову теплоізоляцію, використовувану під облицюванням, якщо така передбачена, і матеріал, з якого побудований будинок.

Види фасадної обробки

Сьогодні існує чимала кількість різних способів фасадної обробки. Але все їх можна розділити на дві великі групи:

1. Штукатурка фасаду спеціальними складами;

 

2. Облицювання фасаду різними обробними матеріалами. 

Український портАл Система управления сайтом SiteAdmin Львів. Дошка оголошень. Каталог сайтів. Create a free website Нерухомість. Дошка оголошень. Каталог сайтів. UkrNET - поисково-информационный ресурс Каталог сайтов, Города и регионы.
Каталог сайтов сети интернет. Добавление сайта. Каталог Сайтов KievKDO Оптиме - каталог сайтов Белые каталоги "Київскі Контракти" - бизнес-портал: каталог предприятий, сайтов, доска объявлений Киева Украины каталог сайтов [Vox.com.ua] Портал українця Бизнес - каталог сайтов фирм и компаний, Львов - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Львов. Добавить сайт в каталог Строительство, Бизнес, Львов.