Фільтрувальні касети ( Дренажні тунелі ).

 

Фильтрувальні касети  використовуються для очищення стічних вод при високому рівні грунтових вод (мал. 1).

 

                                           

 

                                               Мал. 1. Фільтрувальна касета  :

 1 — трубопровід стічних вод; 2 —фільтрувальна основа; 3 — опорні блоки з бетону або залізобетону; 4 — дренажний лоток; 5 — дерев'яна кришка; 6 — струменевідбійна  стінка з блоків, встановлених з щілинами 15 — 20 мм; 7 — каналізаційний стояк; 8 — залізобетонна плита; 9 — колодязі.

   Для фільтруючої касети відводиться прямокутний майданчик в 10-12 м2 в суглинних і 15-18 м2 в глинистих грунтах; поверхня майданчика вирівнюється з таким розрахунком, щоб вона розміщувалась приблизно на 1 м  вище за рівень грунтових вод (при необхідності роблять насип). Вирівняний і спланований майданчик засипають  шаром гравію, щебеня або шлаку грубою  фракцією  2-10 мм заввишки 20-30 см. Уздовж довгої сторони майданчика встановлюють опори (стінки) в два ряди на відстані приблизно 1 м один від одного. Зверху на опори настилають перекриття з підручних матеріалів (жердини, колоди, обрізки арматурні або куткової сталі, браковані бетонні вироби і т. д.). Зверху і з боків перекриття засипають шаром шлаку, щебеню або гравію заввишки 250-500 мм, перекривають рулонним гідроізоляційним матеріалом, який потім засипають товстим (до 1,0 м) шаром грунту.

   Стічна вода, що пройшла септик, подається в простір під перекриттям по напірній трубі насосом.

   В цілях зниження необхідної площі фільтруючої касети  в її основі  можна влаштувати колодязі діаметром 20-30 см, а завглибшки до 0,7 м на відстані 0,5 м  один від одного, заповнювані тим же фільтруючим  матеріалом, що і основа касети. Для збору відфільтрованої стічної води довкола касети споруджується дренажний лоток 200х300 мм, заповнений тим же фільтруючим матеріалом. Відведення очищених стоків у водоймище здійснюється подібним дренажним лотком.

Канализация загородного дома. Септики. Колод­цы. Пудр-клозет. Люфт-клозет. Строительство. Ре­монт. Эксплуатация: Справочник / Сост. В.И. Рыжен-ко. – М.: Издательство Оникс, 2007. – 32 с: ил. -(В помощь домашнему мастеру).

     

Опис

Дренажні тунелі GRAF

Дренажний тунель для коттеджного будівництва GRAF 300.   Для відведення очищеної стічної води компанія GRAF розробила спеціальний дренажний тунель, один блок (вага 11 кг) замінює 800 кг гравію або 36 м  дренажної труби.  Умови використання системи - грунт має бути не глиняний, а також відстань до грунтових вод не менше 80 см. Перед закопуванням, блок/тунель необхідно загорнути в геотекстиль.

Тунель GRAF був розроблений для використання при будівництві невеликих об'єктів, в приватному і коттеджном будівництві.  Унікальна і міцна конструкція тунеля, можливість прийняти моментальний злив  до 300 л води, малу вагу (11 кг) роблять його незамінним при вирішенні проблем відведення ливньовок  і очищених стічних вод.

Тунелі легко з'єднуються між собою, їх можна укладати в один або декілька рядів, на початку і кінці ряду встановлюються спеціальні заглушки для під'єднування труб DN 100/150/200/300.