Вирівнювання підлоги своїми руками. Як вирівняти підлогу.

Перш ніж класти яке-небудь нове покриття на підлогу, будь то лінолеум, кавролин, або, скажімо, ламінат, необхідно цю підлогу вирівняти.

Для багатьох, особливо новачків в ремонтній справі вирівнювання підлоги своїми руками є великою проблемою. Вони відразу кидаються наймати фахівців цієї справи, вважаючи за краще самим не зв'язуватися з брудною і трудомісткою роботою. Проте не так страшний біс як його малюють. Щоб правильно вирівняти підлогу вам не треба якихось особливих професійних знань.

Досить акуратності і точному наслідуванню певних правил. Ще помічу, що вирівнювання підлоги краще всього робити хоч би удвох, оскільки одній людині вирівняти підлогу самостійно буде досить важко і проблематично.

Передусім визначіться наскільки ваша підлога відхилилася від ідеального стану. Не поспішайте відразу руйнувати все до основи. Можливо перекіс у вашої підлоги невеликий і стару стяжку буде досить просто залити самовирівнюючою сумішшю, яка розтікається по підлозі і вирівнює його дуже ефективно і якісно. Повторюся, використати такі суміші краще коли перепад вашої підлоги невеликий (1-2 см) або вам просто треба зарівняти виямки і западини на підлозі. Важливе значення також має ціна цих сумішей.

Вона кусається:) Але скупий все одно завжди платить двічі.

     Якщо ж ви визначили або на око, якщо вже зовсім помітно, або рівнем, що підлога у вас крива, коса і взагалі страх божий, та справа інакша і вам доведеться вирівнювати підлогу, використовуючи інші методи. Перш ніж починати вирівнювання підлоги своїми руками треба зняти старе покриття (рекомендую) і очистити підлогу від всілякого сміття і пилу.

     Далі беремо лазерний рівень. Він продається у будь-якому будівельному магазині і якщо ви його ще не купили, то настійно рекомендую. Дуже корисна штука і згодиться вам не лише, коли ви збираєтеся вирівняти підлогу, але і при вирівнюванні стелі, стін і т. д. Так ось, беремо лазер, ставимо його на найвищу точку нашої кривої підлоги, відповідно включаємо і отримуємо по периметру приміщення лінію. По цій червоній лінії і відбуватиметься вирівнювання нашої підлоги. Ставимо по цій лінії мітки олівцем або крейдою.

     Якщо ви не хочете або не можете використати лазерний рівень, тобто ще один спосіб. Знову ж таки знаходимо найвищу точку нашої підлоги, тільки біля стіни. Відміряємо від неї сантиметрів 5-6 вгору і ставимо мітку. Потім беремо довгу пряму рейку або направляючу і прикладаємо її уздовж стіни паралельно підлозі. Беремо монтажний рівень і вирівнюємо рейку. Ставимо мітку з протилежного боку стіни. І так по усьому периметру приміщення.

     Потім беремо шнур або мотузок і простягаємо від мітки з одного боку приміщення до мітки, що знаходиться на протилежній стороні, краще навхрест. Якщо нам повезло і мотузок з підлогою не стикається, то лінія, по якій вирівнюватимемо нашу підлогу готова. Якщо ж мотузок з підлогою стикається, то піднімемо наші мітки на пару-трійку сантиметрів.

З лінією вирівнювання визначилися. Робимо маячки, по яких треба буде вирівняти підлогу. В якості маяків використовуємо направляючі для гіпсокартону. Їх можна знову придбати у будь-якому будівельному магазині за прийнятною ціною. Перевагою направляючих є те, що вони ідеально рівні. Викладаємо наші направляючі на підлогу, краще уздовж приблизно 60-80 сантиметрів один від одного. Причому, звичайно викладаємо так, щоб вони співпадали по рівню з нашою лінією на стінах по периметру приміщення.

     Для перевірки збігу маячків і лінією вирівнювання використовуємо рівну вузьку фанеру або дошку і монтажний рівень.

     Тобто на пальцях: викладаєте направляючі кладете упоперек дошку, дивіться співпадають або ні кінці дошки з лінією на стінах, рівнем перевіряєте рівно все або ні. Вирівняти направляючі можна, підкладаючи під них листи фанери, гіпсокартону або просто дошки.

Направляючі вирівняли. Далі якщо вам їх не жаль краще прикріпити їх до підлоги декількома довгими самонарізами. Для цього скористаємося перфоратором. Свердлимо дірки, забиваємо дюбелі і вуаля - все готово.

     Приступаємо до завершальної частини марлезонського балету, тобто, пардон, вирівнювання підлоги. Робимо стяжку підлоги. Заливаємо будівельну суміш між направляючими. В якості суміші використовуємо пісок і цемент. Спершу потрібно цю суміш розвести. Розвели? Приступаємо. Заливаємо рівномірним шаром. Потім беремо правило(спец інструмент для вирівнювання поверхонь) або рівну направляючу

 і розрівнюємо суміш між направляючими так, щоб вона була врівень. Власне все.

Тепер залишається тільки дочекатися, поки суміш висохне і можна приступати до укладання нової підлоги.


     Звичайно, суміші піде багато, та і робота не з легких і приємних.

 Розповім як можна обійтися без заливки будівельної суміші. Ця справа брудна, довга і витратна. Я іноді використовую для вирівнювання підлоги просто листи ЦСП - цементно-стружкові плити. Принцип підготовки до вирівнювання підлоги той же. Спочатку треба провести лінію вирівнювання, тільки маячків встановлювати не потрібно. Замість маячків, укладаємо основу для підлоги. Основою в даному випадку будуть будівельні дошки, вирівняні по рівню вздовж і поперек.

Для вирівнювання знову ж таки підкладаємо під дошки шматки фанери і гіпсокартону  і користуємося монтажним рівнем. Ось дошки необхідно прикріпити до основи підлоги на віки, щоб підлога "не ходила". А потім на ці дошки укладаємо наші ЦСП, заздалегідь нарізавши їх під розмір приміщення. ЦСП кріпимо до дощок самонарізами, замазуємо ротбандом щілини, перевіряємо рівнем. Все, вирівнювання підлоги завершене.

При самостійному вирівнюванні підлог головне пам'ятаєте: вам все по плечу якщо не робити сяк-так. Рівень - ваша головна зброя. В даному випадку це дуже актуально. Удачі.