Яндекс.Метрика

Настил лінолеуму своїми руками. Як правильно класти лінолеум.

      Починаємо класти лінолеум своїми руками. Цей вид підлогового покриття найбільш економічний, практичний і простий в укладанні.

Настил лінолеуму не доставить вам особливого клопоту і не займе багато часу.
 Виключення можуть скласти приміщення з важко доступними місцями на підлозі
(наприклад в туалеті, де доведеться вивертатися і обходити унітаз).

Звичайно, кожен з нас пам'ятає лінолеум з дитинства. За часів СРСР на ряду з паркетом, лінолеум був одним з основних видів покриття для підлоги. Часи міняються, смаки залишаються. І у наш час покласти лінолеум у будь-якому приміщенні вашої квартири є найпростішим, недорогим і одночасно практичним рішенням.

Лінолеум ділять на побутовий і комерційний. Побутовий по- перше робиться з менш якісних матеріалів і більше схильний до зносу, в по-друге коштує дешевше. Комерційний же лінолеум робиться з якісних матеріалів і кладеться в основному в приміщеннях, де ходить велика кількість людей(наприклад в офісах). У квартирі ж простіше і дешевше стелити звичайний побутовий лінолеум.

     Отже, ви сходили в магазин, підібрали лінолеум для вашого приміщення. Залишилася справа за малим: правильно і з найменшими трудовитратами САМОСТІЙНО покласти лінолеум на підлогу.

     Передусім необхідно помітити, що класти лінолеум краще всього на  

 ідеальнорівну і чисту підлогу, інакше після настилу усі горби і нерівності проступлять через поверхню матеріалу, що, погодьтеся, виглядатиме не дуже красиво.

Технологія укладання лінолеуму проста до геніальності

      Передусім прогрунтуйте основу. Якщо у лінолеуму не ворсистий виворіт, то прогрунтуйте і його (виворіт). Дайте просохнути.

     Далі постеліть ваші рулони лінолеуму на підлогу і дайте їм відлежатися пару годин. При необхідності притисніть їх вантажем в тих місцях, де лінолеум не хоче укладатися.

потім гострим канцелярським ножем обріжте лінолеум по периметру кімнати.

Професійні майстри ремонтних робіт радять яким би хорошим, дорогим і розрекламованим лінолеум не був, все ж клеїти його на підлогу. Інакше велика вірогідність, що при будь-якому зрушенні меблів ви отримаєте хвилю на лінолеумі, яку потім буде нелегко засунути назад З іншого боку, якщо ви надалі захочете  

змінити дизайн інтер'єру і настелити новий лінолеум або, приміром, покласти ламінат, то будуть проблеми при віддиранні старого покриття. Вирішувати вам.

На що клеїти наш лінолеум? Знову ж таки, якщо виворіт у лінолеуму ворсистий, то для приклеювання лінолеуму до основи підійде Бастилат М або звичайний ПВА.

Якщо виворіт гладкий, то тут має сенс застосувати спеціальні мастики на латексній основі.

Отже починаємо класти лінолеум своїми руками. Я вже писав про те, як поклеїти шпалери на стіну. Технологія настилу лінолеуму багато в чому схожа з поклейкою шпалер.

Відігніть частину лінолеуму від стіни і ретельно промажте основу клеєм зубчастим шпателем з дрібними зубами. Опустіть лінолеум на підлогу і ретельно пропрасуйте його у напрямі стіни, виганяючи пухирі. Потім з іншого боку приміщення відігніть не приклеєний лінолеум і виконайте ті ж дії.

Звичайно якісний настил лінолеуму своїми руками не буде закінчений без ретельного

закладення стиків між рулонами. У домашніх умовах краще використати так зване "холодне зварювання", за допомогою спеціального клею для холодного зварювання. Для цього на стик між полотнищами лінолеуму наклеюємо малярний скотч, заздалегідь ретельно очистивши поверхню і надівши рукавички. Далі канцелярським ножем по шву прорізаємо лінію. Справа за малим: наносимо клей з тюбика на шов. Все. Скотч можна знімати через півгодини.

Тепер, після настилу лінолеуму залишається тільки ушляхетнити його зовнішній вигляд і закріпити плінтуси по низу стіни.

Настил лінолеуму своїми руками не така вже важка штука, якщо класти лінолеум неспішно і ретельно стежити за деталями.

Удачі.