Яндекс.Метрика

Стяжка підлоги своїми руками. Як правильно зробити стяжку підлоги. Технологія, практичний досвід.

Чи доводилося Вам коли-небудь робити стяжку підлоги своїми руками? Якщо ні, то я постараюся Вам допомогти і в цій статті розберу усі основні моменти: пристрій, види, технологія стягування, а також зразкова вартість… поїхали.

 


 

Ви визначилися навіщо Вам потрібна цементна стяжка підлоги? Зрозуміло, що використання стяжки - це передусім вирівнювання підлоги і підготовка основи під чистове покриття. Не важливо що Вас чекає: укладання плитки на підлогу, настил лінолеуму, або можливо Ви хочете спати на цементній підлозі, як йог . Подумайте, можливо для Вас доцільніше буде покласти фанеру на лагах або ті ж цементно-стружкові плити(ЦСП)?

Я до того, що перед початком робіт необхідно розглянути усі варіанти і вибрати найбільш зручний для Вас(врахувати тимчасові, грошові і трудовитрати).

     Ну добре. Давайте подивимося що ж ми маємо? Піднявши старе покриття(лінолеум, ковролін і т. д.) Ви виявляєте стару основу. Найчастіше - це плиткові перекриття, але можуть бути і утрамбований грунт(на перших поверхах) або взагалі стара стяжка. До речі, якщо стяжка (немає великих тріщин, не кришиться) у хорошому стані, то цілком можна не особливо запарюватися і залити поверх неї самовирівнюючу рідину. Якщо ж стара стяжка зробилася непридатною, то доведеться відбивати її відбійником.

     До речі, забув запитати: Ви збираєтеся робити стяжку в усій квартирі або тільки в окремому приміщенні? Якщо в усій квартирі, то цілком може виникнути невелика проблема. Річ у тому, що в різних приміщеннях у Вас підлога може бути на різному рівні і якщо виводити квартиру в одну площину, то може вийти величезна перевитрата матеріалів і навантаження на перекриття.

     Гаразд, в нашому прикладі за основу візьмемо плиткове залізо-бетонное перекриття в залі. Необхідно постаратися надати нашій поверхні більш менш пристойного вигляду. Насамперед робимо ретельне прибирання. Потім необхідно закласти усі тріщини, стики між плитами і невеликі вибоїни родбантом, а також збити усі опуклості і горби за допомогою шпателя, щоб отримати візуально рівну поверхню. Тепер знову прибирання... аааааа…..

     Отже, основа до роботи готова Досить розводити демагогію. Розповім що представляє з себе технологія стягування підлоги на прикладі:

Як робиться звичайне бетонна стяжка підлоги по маяках з використанням цементно-піщаної суміші.

Приступаємо до такого важливого процесу, як установка маяків.

Насправді цей процес зазвичай викликає найбільші труднощі. Особливо у звичайних людей, які вирішили самостійно взятися за стяжку підлоги уперше.

Яким чином встановити маячки? Є декілька варіантів.

Найвірніший і перевірений спосіб - це виставляння маячків за допомогою лазерного рівня. Виставляємо його по середині кімнати на рівну поверхню або прикріплюємо до стіни(як кому зручніше).______________________________________

1. Типу самонаріз 2. Правило 3. Лазерний рівень_____________________________________

     Далі відбиваємо наш рівень, тобто по периметру приміщення утворюється площина, зроблена за допомогою лазерного променя. Тепер необхідно з одного кінця кімнати вкрутити самонаріз на висоту майбутньої стяжки. Беремо правило, приставляємо його вертикально до самонарізу і робимо відмітку на висоті лазера. Вкручуємо самонаріз в іншому кінці приміщення(чи на довжину правила), приставляємо правило до нього і виводимо(вкручувавши або викручувавши самонаріз) так, щоб відмітка на правилі співпала з лазерним променем.

     Хороша людина порадила лазерний нівелір фірми "Geo fennel". Не бреше і зручний в роботі. Вартість близько 200 доларів. Також хороший лазерний рівень німецької фірми " Stabila".

     Якщо жалко грошей, то можна використати водяний рівень або натягувати волосінь.

При малій товщині стяжки зазвичай робляться маяки з самого розчину. Між самонарізами робимо грядку з розчину, накриваємо її скотчем(щоб розчин не прилипав до правила) і придавлюємо правилом, поки обидва його кінці не упруться в самонарізи. Перевіряємо наш маяк будівельним рівнем. Надлишки суміші знімаємо шпателем. Наступного дня знімаємо скотч і вуаля. повинні вийти такі акуратні маяки, як на фото ліворуч.

При більшій товщині стяжки можна поставити звичайні маяки, які використовуються при штукатурці стін. При цьому самонарізивкручуються і виставляються на відстані 50-60 см один від одного(маяки не просідають). Для цього між початковими самонарізами(по кінцях кімнати) натягуємо шнур або волосінь.

Робимо грядки з розчину на відстані 40-50 см Суцільну грядку краще не робити, оскільки 

цим порушується монолітність майбутньої стяжки і цілком можливі утворення тріщин. Далі вдавлюємо наші маяки в розчин, поки вони не упруться в самонарізи. Знову ж таки перевіряємо рівнем. Знімаємо надлишки суміші.

Отже, маяки готові. Тепер розводимо нашу суміш. Варіантів тут теж множина. Самий, мабуть, бюджетний варіант - це використання цементно-піщаної суміші(ЦПС) без всяких добавок. Пропорції такі: на 1 кг цементу беремо 3-4 кг піску 0,5 літра води.

Як робити по розуму, щоб стяжка вийшла монолітною, не " бухтіла", не тріскалася і не " порошила"? Досвідчені хлопці радять тільки використання ЦПС і наповнювач(керамзит, щебінь і т. д.).

     Поїхали. Облаштування стяжки підлоги. Для гідроізоляції стики між плитами і біля стіни змащуємо гідроізолятором(приміром Сeresit). По периметру внизу приміщення присобачуємо на рідкі цвяхи демпферну стрічку(можна той же Сeresit або Изолон) шириною трохи більше ширини майбутньої стяжки. Після закінчення робіт надлишки можна відрізати. Підвищує звукоізоляцію і дає стяжці " гуляти" при усадці і навантаженні.

Далі розводимо розчин. Спочатку замішуємо ЦПС в озвучених вище пропорціях або ж актуальніший варіант: використання піскобетону М300 в пропорції 1,5- 1,7 л води на 10 кг М300. Потім змішуємо ЦПС з керамзитом в співвідношенні приблизно 1 до 2(3) ЦПС-керамзит.

     Заливаємо на підлогу змішаний шар керамзобетона приблизно не доходячи 1 см до маяків, розрівнюємо його шпателем. Потім відразу ж згори шар ЦПС в 1 см до маяків. У верхній шар бажано додати пластифікатор для бетону(Sika). Розрівнюємо - стягуємо усю цю справу правилом. Правило повинне ходити не лише назад-вперед, але і ще зі зміщенням вправо-вліво. Бажано розрівнювати розчин не до кінця, тобто залишати 1-2 мм над рівнем маяків, тобто у будь-якому випадку буде усадка.

 

     Наступного дня, коли стяжка трохи підсохне, цілком реально прибрати надлишки правилом. Залишається тільки затерти поверхню стяжки теркою.

     Тепер вартість стяжки підлоги. Насправді все індивідуально і природно розраховується, виходячи з об'єму робіт тобто площі приміщення і товщини Вашої майбутньої стяжки.

     Приміром, мішок в 50 кг М300 коштує приблизно від 50 до 60гривень. Витрата суміші при шарі 10 мм 22 кг на м2. Керамзит в мішках 25 кг(0,05 м3) коштує 16-25гривень.

     Все. Залишається тільки щодня змочувати поверхню стяжки знову ж таки для уникнення тріщин. Сохнути стяжка може до трьох тижнів. Залежить це від товщини суміші, вологості, розміру приміщення.

    До зустрічі і Удачі!