Укладання коркового покриття. Як правильно укладати коркову підлогу своїми руками.

     Укладання коркового покриття є для вас новою і нерозв'язною справою? Не знаєте як правильно укладати коркову підлогу своїми руками? Цій біді легко допомогти. Поїхали.

 

     Коркове покриття стає усе більш популярним в нашій країні. З чим це пов'язано? Я теж спочатку не міг зрозуміти. При укладанні підлогового покриття я віддавав перевагу спочатку лінолеуму, а потім ламінату. На коркову підлогу я звернув увагу зовсім нещодавно і те порадили. Виявилось, порадили не даремно. У коркових покриттів є маса переваг перед своїми аналогами. Спершу коркові матеріали досить органічно і оригінально виглядають в інтер'єрі і їх можна підібрати на будь-який смак.

     Далі корок екологічно чистий матеріал, не гниє і не горить. У коркових покриттів прекрасна шумоізоляція. Ну і нарешті, ви пробували ходити по корковій підлозі? Амортизація пристойна, що сприяє комфортнішому і приємнішому ходінню, ніж, наприклад, по лінолеуму або ламінату. Також на

корковій підлозі навряд чи залишаться сліди від важкого предмета, що так недоречно впав. Коркову підлогу можна сміливо покласти і у ванні, оскільки на ній не утворюється пліснява.

Коротше, купа переваг. І чому у вас уся підлога не з корку?)) Єдиний мінус, якщо це так можна назвати, то це не дуже велика довіра і скептицизм людей до коркового покриття. Мовляв, що це ще за корок такий??? Втім, це діло смаку. Я, приміром, люблю підлогу і з ламінатним і з корковим покриттям.

Підлогові коркові покриття бувають двох видів: так звана " плаваюча" коркова підлога, яка збирається як і ламінат за принципом шпилька - паз; і підлога з корку, що клеїться, яка складається з приклеєних до підлоги квадратних коркових плиток.

Ну поїхали. Ви вибрали, купили собі коркове покриття. Далі, перш ніж самостійно укладати коркову підлогу, необхідно підготувати основу під його укладання. Відповідно необхідно вирівняти підлогу . Не обов'язково робити стяжку, головне, щоб підлога під коркове покриття була рівна, гладка, а головне не волога. Можна використати для основи під корок ДСП, ЦСП(цементно-стружкові плити), оргаліт. Так, врешті-решт, можна і старий лінолеум залишити, якщо ви упевнені, що ваша основа відповідає перерахованим умовам.

     Як би то не було, перш ніж почати класти коркову підлогу, обов'язково покладете під нього підкладку з поліетилену(актуально, якщо ви кладете корок на стяжку), яка забезпечить захист від конденсату. А потім можна покласти і ще одну підкладку 2-3 см, вже з поліпропілену, як під ламінат.

     Далі визначений необхідний нам інструмент, який допоможе при укладанні коркових підлог. Якщо кладемо коркову підлогу плаваючим методом, то нам потрібна рулетка, ножівка, олівець. Якщо ж ви хочете намертво приклеїти коркове покриття, то потрібні валик, ємність під клей, рулетка, зубчастий шпатель, олівець.

     Перш ніж починати класти корковий паркет або плитку на підлогу, зніміть з неї упаковку і дайте акліматизуватися в приміщенні впродовж 48 годин.

     Отже, ви вибрали для себе як укладати коркове покриття? Припустимо "плаваючу підлогу". Укладання його не складе великих труднощів, якщо вам знайома технологія укладання на підлогу ламінату . Той же принцип: гребінь - паз. Збираєте перший ряд по довжині, потім другій і сполучаєте їх між собою під кутом в 30 градусів. Потім м'яко натискаєте на ряд, який під кутом і він повинен без проблем увійти до паза. Збирати ряди слід зі зміщенням один до одного на підлогу плитки(витрата матеріалу менше і красивіше виглядає).

     Якщо ж проблеми виникають(всяке може бути) спробуйте уважно прочитати інструкцію на упаковці. Зазвичай такі інструкції радять збирати коркові плитки один за одним, а не рядами. На мій погляд не дуже зручно, але знову ж таки кому як. Не забувайте робити проміжок 1-2 см між стіною і рядом коркового покриття. Корок має властивість з

часом розширюватися.

     Укладання коркових підлог на клей складніше технологічно, оскільки ви не зможете вирівняти неправильно покладену плитку, якщо вже приклеїли її на підлогу(клей ядерний). Для укладання коркового покриття використовується спеціальний клей " Новопрен". Перед використанням уважно читайте інструкцію.

Тому, раджу, спочатку розкладете вашу коркову плитку по підлозі, визначите основні орієнтири. Розпочинати краще всього з центру приміщення. Прокресліть дві перпендикулярні лінії так, щоб вони сходилися посередині. Від них і танцюйте. Клей наносьте зубчастим шпателем, дайте трохи просохнути і потім щільно притисніть до поверхні.

     Провітріть кімнату впродовж 24 годин. Краще не ступайте на коркову підлогу впродовж цього часу. Можете і подовше. Все.