Яндекс.Метрика

Укладання ламінату своїми руками. Як правильно класти ламінат. Технологія укладання ламінату.

 Отже, ви вирішили покласти на підлогу у вашій квартирі ламінат своїми руками. Вас цілком можна зрозуміти, оскільки ламінатне покриття дуже популярне, внаслідок своїх безперечних переваг над іншими покриттями для підлоги.

 


Це і простота укладання і цінова складова. І звичайно підлога, 

покрита ламінатним покриттям, завжди виглядає красиво і гармонійно, оскільки зараз в магазинах дуже великий вибір і можна підібрати ламінат під ваш смак і інтер'єр у вашій квартирі.

Ви визначилися в яке приміщення буде зроблено укладання ламінату? Сподіваюся це не ванна кімната? Ламінат, як і всяке покриття, що містить дерево, чутливий до вологи. Завжди пам'ятайте про це.

Гаразд, припустимо ви хочете укладати ламінат в кімнаті, будь то спальня, зал або дитяча. З чого розпочати? Як правильно класти ламінат своїми руками? Давайте розберемося.

Передусім хочу помітити, що покласти ламінат одній людині буде дуже проблематично, так що краще робити це хоч би удвох.

     Поїхали. Спочатку вам потрібно підібрати колір ламінату, а потім визначити його клас. Тепер треба визначитися скільки цього ламінату вам потрібно для укладання на підлогу в конкретне приміщення. Отже, в одній пачці 10 ламінатних дощок. Вони розраховані на 2 метри квадратних, отже припустимо на 12 квадратних метрів вам потрібні 6 пачок ламінату.

     Слід зауважити, що купувати ламінат краще всього із запасом, оскільки в процесі укладання (тим більше своїми руками і вперше) ви можете напартачити і відрізати щось не з того боку або ненавмисно пошкодити ламінатну дошку при укладанні. Таке трапляється досить часто, особливо з новачками. Повірте, знаю по собі. Коротше, " зайва" пачка ламінату зрештою точно не буде зайвою.

     Перш ніж почати класти ламінат необхідно дуже ретельно підготувати основу, тобто вирівняти підлогу. При укладанні ламінату не обов'язково робити стяжку і інші трудозатратні операції. Досить, щоб підлога у вас була без горбів і перепадів. Якщо у вас дерев'яна підлога, в потрібних місцях пройдіться шліфувальною машинкою. В принципі ви можете покласти ламінат і на старий лінолеум. Головне, щоб він був рівний. Ну а якщо ви хочете, щоб все було ідеально краще зробити стяжку.

Перед початком роботи треба приготувати усі необхідні інструменти. Це передусім рулон спіненого поліетилену(підкладка під ламінат), пила або лобзик, молоток, дерев'яна планка 15-20 см для підгонки дощок між собою, рулетка і олівець. Порада: якщо є можливість, використайте електролобзик, оскільки пиляти ламінат вручну досить важко.

Технологія укладання ламінату.

     Багато, хто тільки з чуток знає про укладання ламінату або просто бачив як це робиться, а не брав участь особисто, вважають що справа ця проста і швидка. Здавалося б це просто конструктор - складай дошки між собою і укладай на підлогу. Проте укладання  ламінату своїми руками, тим більше вперше, відніме у вас значно більше сил,   чим ви розраховуєте. Я не лякаю, я попереджаю. 

Подивимося що ж це за конструктор. Ламінатні дошки кріпляться між собою з чотирьох сторін за принципом гребінь-паз, тобто одну дошку вставляють гребенем в паз інший і щільно підганяють один до одного, використовуючи молоток.

     Технологія укладання ламінату досить проста. Починати ви можете з будь-якого боку кімнати. Краще класти ламінат перпендикулярно до вікна, щоб не були помітні стики між дошками. Спочатку простягаємо підкладку уздовж стіни. Краще один ряд, оскільки якщо ви укладете її на підлогу по усьому периметру приміщення, то вона буде вам дуже заважати. Потім беремо ламінатні дошки і викладаємо з них смугу уздовж стіни, скріплюючи між собою. Щоб дошки щільно прилягали один до одного, їх підганяють молотком.

     Для цього беремо дерев'яну планочку, приставляємо її до кінця дошки з боковини, тільки не до самого гребеня, а поверх нього(інакше можемо зламати) і підганяємо дошки один до одного несильно стукаючи молотком по планці. Кінець першої дошки, до якої поганяєте другу упріть в стіну. Тут головне не перестаратися, а інакше цілком легко можете пошкодити ламінатну дошку і доведеться діставати нову(зрозуміли навіщо запас потрібний?). Так викладаємо і підганяємо дошки уздовж усієї стіни. У кінці відрізаємо дошку потрібного розміру.

     Отже, першу смугу виклали. Щільно притисніть її до стіни, заздалегідь вставивши з усіх боків клини приблизно сантиметр. Для цих цілей можна використати відрізані шматки ламінату. Складаємо другу смугу так само, тільки заздалегідь відпиляйте половину ламінатнї дошки і починайте складати з неї. А наступну смугу можна розпочинати знову ж таки з цілої дошки. Таким чином виходить, що ламінат лежить на підлозі як шахівниця, що виглядає красивіше і оригінально.

Також при такій кладці підвищується опір ламінату рушійним силами і він не " гуляє".

Склали другу смугу? Щільно підігнали дошки один до одної? Далі акуратно беремо цю смугу разом з напарником і цілком вставляємо гребенем в паз смуги, яка притиснута до стіни. Робити це треба під кутом градусів в 20. Щільно притисніть, а потім акуратно натиснете згори. Ваша смуга з дощок ламінату повинна щільно увійти гребенем в паз смуги, притиснутої до стіни. Щось не вийшло? Паз зіскочив? Одна дошка від'єдналася? Не переживайте. Дорогу осилить той, що йде. Спробуйте ще раз.

 

Наша підлога готова. Красиво? Ну що, втомилися? Гаразд, воно того вартувало!