Яндекс.Метрика

Укладання плитки на підлогу. Як правильно покласти плитку на підлогу своїми руками.

  Отже, ви купили так вподобану вам керамічну красиву плитку для вашої нової підлоги на кухні, у ванні або передпокої. Відповідно тепер перед вами стоїть дуже непросте на перший погляд питання: як правильно цю саму плитку покласти на підлогу.

 


Питання це відпадає саме собою якщо ви професійний ремонтний робітник або у вас є друзі або знайомі, що не з чуток знають як класти плитку на підлогу своїми руками. Якщо ж ви стикаєтеся з укладанням плитки на підлогу уперше і нікому вам допомогти, то не варто зневірятися.

     Дорогу осилить той, що йде, головне почати.

     Технологія укладання плитки на підлогу не така вже і складна, як може здатися недосвідченій в цій справі людині. Насамперед вам необхідно зайнятися таким питанням, як підготовка підлоги під плитку. Тобто треба ретельно вирівняти підлогу і ця операція є першочерговою. Якщо підлога не вирівняна, то плитка виглядатиме на ній не дуже красиво, та і процес самого укладання значно ускладнитися, оскільки доведеться хоч якось вирівнювати плитку, регулюючи кількість клею під нею.

     Вважатимемо, що підлогу ви все ж вирівняли і перевірили її рівнем на предмет відхилень від норми. Далі поговоримо про інструмент, який потрібний, щоб найякісніше і з найменшими зусиллями покласти плитку на підлогу. Нам будуть потрібні: клей для плитки, відро для клею, зубчастий шпатель 15-20 см, гумовий шпатель, будівельний рівень, плиткоріз, болгарка, лінійка, олівець, рулетка, губка, пластмасові хрестики.

Далі вам необхідно визначитися як ви кластимете плитку на вашу підлогу. По діагоналі або ні, чи є малюнок, бордюр і т. д. Визначилися? Йдемо далі. Визначте основні орієнтири для рядів і місцерозташування першої плитки. Дуже важливо як і де ви покладете першу плитку. Від цього залежить положення усієї плитки на підлозі. Необхідно чітко розуміти як у результаті виглядатиме ваша підлога, щоб надалі не було тяжко-важко за даремну працю.

     Не дуже красиво виглядає обрізана плитка, так що починайте укладання цілої плитки уздовж тієї стіни приміщення, яка буде на видноті і не буде заставлена меблями. Якщо ж ви укладатимете плитку на підлогу по діагоналі, то від обрізаної плитки нікуди не подінешся. Порада: при укладанні дотримуйтеся лінії вікна, тобто щоб лінія укладеної плитки була паралельна лінії вікна. При вході в приміщення найбільш впадає у вічі саме відхилення кладки від цієї лінії.

     Щоб підстрахуватися викладете хоч би пару рядів плитки уздовж стіни і подивіться, щоб вона не йшла убік. Адже і стіна може бути крива і ви можете покласти плитку  нерівно. 

     Готуємо клейовий розчин шляхом змішування сухої суміші з водою в пропорції 2,5 кг суміші на 10 л води. Відразу багато розчину краще не робити. Він досить швидко застигає.

Починаємо укладати плитку з того кута приміщення, який заздалегідь визначили. Для цього зубчастим шпателем наноситься розчин на плитку і припечатуємо її до підлоги, притискуючи руками. Далі беремо другу плитку і повторюємо операцію. Спочатку притискаємо плитку до тієї, яка вже приклеєна до підлоги і витираємо клей, що видавився. Потім розділяємо їх на певну відстань. Для розділення плиток використовуємо пластмасові хрестики.

     Укладаємо перший ряд. За ним другий. Обов'язково перевіряйте рівність і рівномірність кладки рівнем. На проміжках між плитками він не повинен гуляти туди сюди. І сама кладка має бути рівною.

     Якщо у вас складається така ситуація, що ви, укладаючи плитку, перегороджуєте прохід в інше необхідне вам приміщення або на вулицю(наприклад в коридорі), то залиште прохід. Коли ж наступного дня клей висохне просто докладете бракуючу плитку, оскільки на ту, що ви поклали раніше вже можна буде ступати.

     Ще пара моментів. Якщо ви кладете теплу підлогу, то використайте спеціальний клей. Приміром " Люкс". Далі, ви, наприклад, хочете покласти плитку на дерев'яну підлогу. Якщо це так необхідно, то при приготуванні клею змішуйте його з ПВА. Можна навіть без використання води. Тут одного шару клею буде мало. Перевірено власним гірким досвідом. При укладанні на дерев'яну підлогу спочатку покладете клей на плитку, а потім на саму підлогу, тільки вже проведіть шпателем під іншим кутом.

     Це забезпечує максимально можливе зчеплення з підлогою і ваша плитка пристане "на віки".

     Різати плитку необхідно з використанням плиткоріза. Якщо його немає, скористайтеся звичайним склорізом, але це буває проблематично, якщо плитка товста. Коли необхідно відрізати невеликий тонкий шматок використовують кліщі або кусачки. Також буває потрібне використання болгарки, коли треба не зламати, а вирізати. Немає болгарки, запитаєте у сусіда:)

     Плитку поклали. Після застигання розчину(приблизно доба) фугуємо.. Цей процес відповідальний і робити його потрібно з особливою ретельністю, оскільки акуратне накладення фуги визначає як у результаті виглядатиме ваша плитка. Фугу можна підібрати у будь-якому будівельному магазині під колір вашої плитки. Її продають як вже розведену, готову до вживання, так і в якості сухої суміші, яку необхідно розводити до однорідної маси. Фугу наносять гумовим шпателем, рівномірно втираючи в шви.

 

Після засихання фуги плитку необхідно протерти вологою губкою. Потім беремо шматок пластмасового кабелю трохи товще за шви і проходимося по усіх швах, рівномірно вдавлюючи фугу. Миємнапіввологою ганчіркою. Все.