Яндекс.Метрика

Вирівнювання стелі. Як правильно вирівняти стелю.

Вирівнювання стелі справа стомлива, брудна і дуже непроста непідготовленій до цієї справи людині . Та все ж рівна стеля як не крути нам потрібна. Так як же вирівняти стелю?

 


Відповідь є. Їх навіть дві. Чи ви вирівнюєте стелю за допомогою будівельних сумішей (родбанд, шпаклівка, штукатурка) або можете зробити стелю з гіпсокартону. У цій статті розглянемо як вирівняти стелю за допомогою будівельних сумішей.

 

     Вирівнювання стелі з використанням сумішей добре тоді, коли перекіс вашої стелі не занадто помітний і вам для повного щастя досить буде просто вирівняти його, позбавивши від різних горбків, тріщин і вм'ятин.

 

     Щоб визначити який перекіс вашої стелі по відношенню до рівної(правильною) поверхні відійдіть до стіни кімнати і подивіться на протилежну лінію вашої стелі. Не влаштовує? Ну добре, якщо так приперло, то можете перевірити вашу стелю спеціальним приладом типу "Рівень лазерний 80 LMX - P L Set".

 

     Якщо візуально або " лазерна" лінія стелі по відношенню до підлоги, лінії вікна, просто якої-небудь рівної поверхні, заздалегідь перевіреної монтажним рівнем, знаходиться на одному рівні або є невеликий перекіс (1-2 см), то це не так страшно і вирівняти стелю за допомогою будівельних сумішей буде оптимальним рішенням.

 

     Починаємо працювати. Опишу як зробити це правильно, хоча і трудомістко. Передусім очищаємо стелю від старого покриття до основи. Воно може бути різним(шар водоемульсійки, крейди і т. д.). Беремо звичайний шпатель або шкребок і поїхали. Можна робити це "на суху", а можна намочити поверхню, відкрити вікно і почекати доки вона почне пузиритися. Після цих дій відскрібати старе покриття із стелі набагато швидше і зручніше. Робота брудна, нічого не поробиш.

 

     Отже, поверхню стелі очистили. Далі миємо стелю знову ж таки ретельно до основи. Для цього використовуємо губку і відер 10 води. Попереджаю: до кінця усіх цих вправ ви втомитеся морально і фізично, а шия розламається навпіл:) Особливо якщо вирівнюватимете вашу стелю самостійно наодинці. Зате який ефект від усвідомлення виконаної вами роботи.

 

     Поки рано вас поздоровляти. Йдемо далі. Грунтуємо нашу стелю. Грунтовки існують різні: під водоемульсійну фарбу, під шпаклівку, а також універсальні для будь-яких видів робіт. Ми з вами використаємо універсальну. Тут потрібно помітити, що використання грунтовки при вирівнюванні стелі не так вже важливе. Так належить!!! Я особисто іноді обходжуся без неї і різниці особливої не помічав.

     Потім настає відповідальна частина роботи по вирівнюванню стелі сумішами. Закладаємо тріщини і вибоїни родбантом. Потім починаємо шпаклювати нашу стелю. Для цього використовуємо універсальну шпаклівку LR. Вона легко розводиться і не менш легко наноситься на поверхню стіни або стелі. На малюнку зліва від вас показаний наочний приклад. Шпаклівку наносимо металевим шпателем сантиметрів 15-20 рівномірними тягучими рухами. Шар шпаклівки, що наноситься, має бути десь 1-3 мм залежно від нерівності стелі.

 

     Шпаклівка висихає приблизно впродовж 5-8 годин залежно від товщини шару. Висохла? Відмінно, приступаємо до найбруднішої частини операції під назвою "вирівнювання стелі". Це шліфування. Беремо дрібну будівельну шкірку і починаємо відповідно шліфувати усю поверхню стелі. По дорозі згладжуємо усі нерівності. Готово!