Яндекс.Метрика

Обклеювання стелі шпалерами. Як правильно поклеїти шпалери на стелю.

  Ви вирішили обклеїти вашу стелю шпалерами. Поздоровляю. Мудре рішення. Стеля, обклеєна шпалерами, нестандартно і оригінально виглядає.

 


Усі ваші друзі і товариші, приходячи до вас у гості, старанно задиратимуть голову і здивовано вигукнуть: "Ой, а в чому це у вас стеля? Ви її що, шпалерами обклеїли? Клас"! Вас же переповнюватиме цілком законна гордість за красиву стелю, обклеєну своїми руками.

     Як поклеїти шпалери на стелю? Відразу попереджаю, що обклеювання стелі заняття не з простих, але цілком здійсниме якщо у вас руки ростуть з потрібного місця. Одна людина з поклейкою шпалер на стелю навряд чи впорається, так що краще відразу беріть собі в напарники друга або подругу.

     Вважатимемо, що кути у вашому приміщенні, яке ви збираєтеся обклеювати близькі до 90 градусів, тобто усі стіни вирівняні. Інакше поклейка шпалер на стелю перетвориться на суцільну муку, оскільки доведеться вирівнювати шпалери вже на стелі, щоб вони не виглядали криво.

     Слід знати, що не усі шпалери годяться для обклеювання стелі. В основному це

вінілові або флізелінові шпалери під фарбування з рельєфним тисненням. Ширина

уних трохи більше метра, а площа 25 метрів квадратних. 

     Зараз в магазинах такі шпалери можна знайти без проблем. Якщо сумніваєтеся, запитаєте у продавця.

     Перед початком обклеювання вам необхідно вирівняти, зашпаклювати і пошліфувати стелю. Стежте, щоб стеля була ідеально рівною, оскільки надалі усі недоліки відобразяться на ваших шпалерах і виглядати це буде м'яко кажучи негарно. Зокрема звертайте увагу на стики між стельовими плитами. Я з цією проблемою раз зіткнувся і результат після поклейки шпалер на стелю залишав бажати кращого.

     Отже, почнемо. Щоб почати клеїти шпалери на стелю вам потрібний наступний інструмент: валик, канцелярський гострий ніж, рулетка, м'яка ганчірка, клей, драбина або хоч би стілець або стіл, власні руки і напарник. Також не забудьте відключити електрику і закрити усі вікна.

     Передусім вам треба заміряти довжину першої смуги, яку ви хочете наклеїти на стелю. Для цього беремо рулетку і заміряємо довжину нашої стелі. Саме довжину, а не ширину, оскільки шпалери слід клеїти саме по довжині приміщення.

     Заміряли? Відрізаємо канцелярським ножем смугу шпалер з деяким запасом, який потім можна якщо що відрізати після поклейки на стелю. Далі по цій смузі відрізаємо ще стільки смуг, скільки вам необхідно, щоб у результаті поклеїти усю стелю. Наприклад на кімнату в 12 метрів квадратних у мене пішло три смуги.

     Потім розводимо клей і тонким шаром наносимо на нашу стелю. Тобто грунтуємо, щоб позбавитися від пилу, який залишився після шліфування.

     Потім необхідно розвести клей як можнагустіше. Багато хто радить наносити шар клею на шпалери, а потім обклеювати ними стелю. Я ж рекомендую нанести густий шар клею на саму стелю, а вже на нього клеїти сухі шпалери. Такий спосіб набагато спрощує роботу. Представте як ви возитиметеся з мокрою смугою шпалер, яка ще і постійно намагається роз'їхатися в різні боки.

     Отже, нанесіть валиком товстий шар клею на вашу стелю шириною трохи більше ширини смуги шпалер і завдовжки в усе приміщення. Потім беремо нашу відрізану смугу і встаємо з нею на стіл або драбину. Один кінець смуги шпалер ви прикладаєте до стику між стелею і стіною і вирівнюєте шпалери по краю стіни. Іншу сторону шпалер в цей час повинен підтримувати ваш напарник.

     Потім починаємо рівномірно розгладжувати наші шпалери м'якою ганчіркою по стелі. Стежте, щоб край шпалер йшов уздовж лінії стіни і не з'їжджав убік. Також слід стежити, щоб на шпалерах не утворювалися складки, а під шпалерами пухирі. Якщо все-таки щось утворилося, то відклейте частину смуги і почніть спочатку. Таким чином, взаємодіючи з напарником, приклейте усю смугу шпалер до стелі, розгладжуючи ганчіркою. Приклеїли? Далі беремо кісточку і ретельно промазуємо краї шпалер, оскільки вони висихають раніше всього.

     Далі знову ж таки промазуємо стелю клеєм поряд з наклеєною смугою шпалер товстим шаром шириною завширшки шпалер. Беремо другу смугу і проробляємо ті ж самі маніпуляції, що і раніше. Тільки тепер клеїмо стик у стик з першою смугою, тобто при наклеюванні на стелю ретельно притягуємо один до одного дві суміжні сторони смуг. Після закінчення уважно подивіться на стики наклеєних смуг. Якщо щось десь відклеюється, то знову кісточкою з клеєм промажте місця, що відшаровуються.

І так клеїмо наші шпалери на стелю до самого кінця. Там, де треба обійти, наприклад люстру робимо акуратний надріз канцелярським гострим ножем, заздалегідь відключивши електрику. А у кінці стелі загинаємо наші шпалери уздовж стіни і акуратно відрізуємо непотрібну частину.

 

     Наступний етап після обклеювання шпалер це його фарбування. Фарбування здійснюють водоемульсійною фарбою, використовуючи валик. Пофарбувати краще кілька разів(хоч би два), оскільки після висихання клеюкрізь шпалери може просвічувати поверхню стелі. Виглядає це не дуже красиво. Пофарбували? Краса!