Яндекс.Метрика

Стеля з гіпсокартону. Як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками.

 Хочете зробити підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками? Для професіоналів у своїй справі це досить легко. Монтаж стелі з гіпсокартону у ремонтних робітників найчастіше доведений до автоматизму.

 

Читайте також:  Калькулятор розрахунку підвісної стелі з гіпсокартону 


 

А ось якщо ви новачок, то самостійний монтаж підвісних стель з гіпсокартону буде для вас досить непростим заняттям.

     Але стеля з гіпсокартону має ряд безперечних переваг. По-перше, у результаті виходить дуже рівна поверхня. Гіпсокартон приховає будь-які нерівності і тріщини вашої стелі. Під таку стелю дуже зручно ховати комунікації і дроти.

     Далі, дизайни стелі з гіпсокартону досить численні і різноманітні. Ви завжди можете зробити підвісну стелю з ГКЛ за своїм смаком. Як відомо, політ фантазії може бути безмежний. Однорівневі, багаторівневі стелі з гіпсокартона, різна колірна гамма. Врешті-решт, можна найняти дизайнера. Не забудьте про світильники. Якщо ви хочете поекспериментувати зі світлом в приміщенні, то навісна стеля з гіпсокартону дозволить вам розташувати самі світильники і напрям світла за вашим смаком.

     Стеля з гіпсокартона придатна для будь-яких приміщень. Навіть у ванні ви можете обробити гіпсокартон спеціальним водовідштовхувальним розчином і біди не знати.

 

     Отже, приступимо до операції під назвою "наочний монтаж стелі з гіпсокартону". Як робиться стеля з гіпсокартону? Давайте дивитися.

 

 

Мал. 1

1 - початковий(стартовий профіль)

2 - основний(профіль несучий)

3 - повздовжній профіль

Загальних технологій по монтажу гіпсокартону(не лише стель, але і стін, фігурних конструкцій) в природі існує дві. Це технологія Кнауфі технологія Гіпрок. Ви можете подивитися і оцінити дві самостійно. Досвідчені майстри з недовірою відносяться до Кнауф і віддають перевагу технології Гіпрок. Сходяться усі в одному: вітчизняні підвіси і профіля (направляючі), з яких складається несуча конструкція стелі і на які кріпляться листи гіпсокартону, м'яко кажучи не дотягують до європейських стандартів. Простіше кажучи щоб якісно зробити монтаж стелі з гіпсокартону потрібно всіляко вивертатися і включати мозок.

     Якою в першу чергу має бути конструкція стелі з ГКЛ? Правильно, міцною. Вірніше максимально міцною. Отже, усі частини(підвіси і кріплення) мають бути максимально закріплені до основи так і на такій відстані, щоб не дати провиснути гіпсокартонним листам. Саме провисання гіпсокартону(вірнішекріплень до основи) може призвести до тріщин між стиками і негарних горбів. Відповідно під кріплення гіпсокартонних листів підбираємо якісні і технологічні матеріали.

     Основні матеріали і інструменти, необхідні для монтажу стелі з гіпсокартону.

Це, передусім спеціальні підвіси, які кріпляться до основи(на фото справа). Для їх міцного кріплення використовують спеціальні металеві дюбель-цвяхи або металеві анкер-клины. Важливо: не кріпити підвіси на пластикові дюбеля. Їх використання при монтажі стелі з ГКЛ відгукнеться поступовим вилізанням самонарізу і провисанням кріплення.До підвісів кріпляться профіля (направляючі) шириною 70 мм.

Далі йдуть самі листи гіпсокартону шириною 12,5 мм. Деякі радять ще і листи шириною 9,5 мм. Суперечок із цього приводу множина. 12,5 мм все ж прийнятніше за рахунок більшої міцності, опору на вигин і відповідно меншого провисання. По довжині можете вибрати самі. Тут 2,5 м. Також якщо необхідно- вологостійкі і вогнетривкі листи гіпсокартону. Справа в ціні. 

Не скупіться і потратьтесь на лазерний рівень. Також не забудьте про необхідні в таких випадках рулетку і олівець. Ну і звичайно перфоратор і шуруповерт.

     Розглянемо монтаж простої однорівневої стелі.

Передусім, намічаємо лінію для початкового профілю нашої конструкції, за допомогою лазерного або водяного рівня на потрібній нам відстані від стелі(10 - 20 см). Беріть в розрахунок такі деталі, як необхідність приховати за конструкцією стелі електропроводку, комунікації і т.д. Рівень ставте на підвищення. Відмічаємо контур цієї лінії олівцем по стіні. Далі кріпимо направляючі по периметру кімнати по цій горизонтальній лінії дюбелямиз кроком 400 - 600 мм.

     Наступний етап - це розмітка стелі під наші основні несучі направляючі. Проводимо паралельні лінії з кроком трохи більше 1250 мм (половина листа гіпсокартону). Чому трохи більше? Листи гіпсокартону ми кріпитимемо з невеликим проміжком між ними, щоб при шпаклюванні можна було втиснути в нього суміш для закладення швів. Тобто основні профіля проходитимуть посередині листа і по краях. По цих лініях закріплюємо підвіси на металеві анкер-клины з кроком 400 мм.

     Тепер беремо наші несучі профіля (направляючі) і вставляємо їх в стартовий каркас, який закріплений по периметру приміщення. Головне вставляйте не упритул до стіни, а залишайте невеликий проміжок, щоб згодом уникнути деформації стелі від усіляких непередбачених обставин у вигляді 

температурних розширень. 

Відповідно вставляємо направляючі в наші підвіси.

     Направляючі до підвісів кріпляться самонарізами по металу по два з кожного боку профілю. Горизонтальність профілів несучих перевіряйте або рівнем або для повної упевненості знову ж таки лазером.

     Подальший монтаж стелі з гіпсокартону своїми руками припускає розмітку подовжніх профілів. Компанія KNAUF рекомендує при поперечному монтажі листів гіпсокартону крок направляючих  600 мм, а при повздовжньому - 400 мм. Ви можете самі вибрати варіант конструкції. Тут розглядаємо поперечне кріплення. Повздовжні профіля без проблем можна нарізати з направляючих ножицями по металу потрібної вам довжини. Вставляємо повздовжні профіля між направляючими також з кроком приблизно 500 мм(600 забагато). Чому приблизно?


     


     
Повздовжні профіля повинні розташовуватися так, щоб не потрапляти кінцями на місця кріплення направляючих профілів з підвісами.

Кріпляться повздовжні профіля до направляючих за допомогою спеціальних крабів,

як показано на фото справа.  Для міцнішої конструкції народні умільці придумали і з

успіхом використовують іншу конструкцію для кріплення повздовжніх профілів

. Просто до профілю несучого кріплять два відрізки стартового профілю і вставляють в них повздовжній.

Фото зліва.

Такий спосіб значно зміцнює конструкцію, та і " краби", куплені в магазині можуть бути браковані, а зроблені своїми руками… Далі необхідно закріпити повздовжні профіля за допомогою все тих же підвісів для більшої надійності

по середині кожного.

На жаль, термін " бракований" в нашій країні можна застосувати не лише до " крабів", але і до підвісів. З часом вони просто можуть почати провисати під вагою листів ГКЛ і не виключена поява тріщин на стелі. На щастя такі неприємності примушують все більше застосовувати народну кмітливість. Так і для підвісів багато майстрів використовують народний метод. Для міцнішого і якіснішого кріплення профілів до стелі застосовуються ці ж самі профілі, тільки загнуті буквою Г, як показано на фото. Так звані " черевики".

 

     

Цей спосіб хороший ще і тим, що підвіси можна зробити будь-якої довжини, а відповідно і стелю можна опустити або підвісити на будь-яку потрібну відстань.

     Отже, основний несучий каркасдля стелі з ГКЛ готовий. Тепер обшиваємо його листами гіпсокартону. Заздалегідь необхідно кожен лист обробити спеціальною грунтовкою Aquastop виробництва Естонії для кращої гідроізоляції з двох сторін. Перевірений засіб. Від стіни відступаємо пару мм, щоб гіпсокартон " дихав". Листи кріпимо упоперек повздовжніх профілів і уздовж несучих в шаховому порядку. Тобто перший лист кріпимо від стіни, а наступний, починаючи з першого повздовжнього профілю.

Відстань між стіною і повздовжнім профілем закладаємо половиною листа гіпсокартону. І так уся стеля. Листи гіпсокартону кріпляться до усіх профілів самонарізами по металу з кроком 200 мм. Капелюшки самонарізів не втоплюємо, вони мають бути урівень. Для цього при вкручуванні самонарізів краще використати шуруповерт з обмежувачем глибини вкручування самонаріза. Між листами залишаємо проміжок в 2 - 3мм.

Тепер залишається тільки закласти стики між листами і зашпакльовувати стелю цілком. Для закладання стиків краще використати спеціальні суміші для закладання швів. На нанесену на шви суміш накладається спеціальна армуюча сітка із скловолокна. Далі розрівнюємо все широким шпателем. Після висихання шліфуємо ділянку стику дрібною шкіркою. Таким же макаром обробляються і проміжки між стіною і листами гіпсокартону. Цілком стеля шпаклюється звичайною Шпаклівкою LR.

Далі можете робити з вашою стелею все, що душі завгодно: фарбувати, клеїти шпалери і т. д. Якщо ви усе зробили правильно, то стеля з ГКЛ прослужить вам дуже довго.

Після написання цієї статті я і сам багато нового дізнався про стелю з гіпсокартону і про правильний і якісний його монтаж . Сподіваюся і у вас не залишилося питань.

 

Все.