Яндекс.Метрика

Як правильно клеїти стельовий плінтус (багета) своїми руками.

 Вирішили приклеїти стельовий плінтус, але не знаєте як? Здавалося б нічого складного в цьому немає. Але при найближчому розгляді не все так просто.

 


 

        Стельові плінтуси потрібні тоді, коли треба закрити негарні проміжки між стелею і оздоблювальними матеріалами на стіні. Припустимо ви стали клеїти шпалери і чим далі по стіні, тим ширше щілина між шпалерами і стелею. Така історія сталася з одним моїм приятелем, який не слухав розумних дядьків і у результаті отримав те, що отримав. Природно йому довелося бігти в магазин і купувати стельові багети.

 

 

                                                                      

               Розпочнемо з початку. Виміряємо метраж периметра нашого приміщення і визначаємо скільки ж багет нам необхідно. Стандартний стельовий плінтус звичайний 2 метри в довжину. Але краще завжди купувати із запасом, щоб потім знову не бігти в магазин. Також не забудьте визначитися з шириною.

     Багети купили? Відмінно. Тут відразу варто обмовитися, що стельові плінтуси можна клеїти до стіни двома способами: прямо на шпалери на клей або на шпаклівку до поклейки шпалер.

     Особисто я вважаю за краще клеїти стельові плінтуси прямо на шпалери за допомогою клею "Момент Монтаж". Все відмінно тримається. Але цей спосіб небезпечний тим, що якщо стіна у вас крива, то між багетами і стіною можуть бути негарні щілини, які треба буде замазувати знову ж таки клеєм " Монтаж". Він білий, тому виходить усе більш або менш пристойно.

     Звичайно можна ідеально вирівняти стіни. Але. Є у мене дядько, який займається євроремонтом вже не один рік. Він радить клеїти стельові плінтуси до поклейки шпалер на шпаклівку. Цей спосіб хороший тим, що щілини ви закладаєте відразу за допомогою шпаклівки, а шпалери вже підганяєте до самих галтелів. Виходить теж досить непогано. У результаті кожен вирішує сам як йому зручніше наклеїти стельовий плінтус на стелю.

     Давайте розглянемо монтаж стельових плінтусів і тим і іншим способом.

     Розпочинаємо з кута кімнати. Тут-то і починаються перші проблеми. Річ у тому, що зробити кут стельового плінтуса справа не така проста, як здається на перший погляд. Взагалі якщо повезе, то можна купити в магазині вже готові куточки. Вони зазвичай продаються разом з самими багетами. Якщо ж не знайдете, то доведеться вирізувати кути самому.

     Спершу за допомогою яких інструментів різатимемо? Нам треба буде стусло і ножівка або гострий ніж. Вставляємо наш плінтус в стусло під кутом в 45 градусів і щільно притискаємо. Далі залишається тільки відрізати стельовий плінтус під потрібним кутом і з потрібного боку. Ух і намучився я вперше. Далі на фото показано як вирізати внутрішній і зовнішній кут із багет.

Так ріжемо багету, якщо хочемо отримати зовнішній кут.

А ось що у результаті отримуємо

Далі ріжемо внутрішній кут. Зверніть увагу під яким кутом і з якого боку стусла.

У результаті отримуємо.

 

         Спочатку потренуйтеся на шматочках багети. Якщо все вийде, то вперед з піснями.

     Отже, перший кут готовий. Приклеюємо два кутові плінтуси до стіни. Якщо клеїтимете прямо на шпалери, то ретельно промажте багету клеєм і щільно прикладете до стіни. Залишки клею видаляємо м'якою ганчіркою. Щілині між стіною також замажте клеєм.

Якщо ж ви хочете робити стельові плінтуси до поклейки шпалер, то необхідно кріпити їх до стіни за допомогою шпаклівки. Нанесіть шпаклівку на багету шпателем. Знову ж таки щільно прикладете до стіни. Залишки видалите шпателем, мокрою ганчіркою або пензликом. Щілини також забиваєте шпаклівкою.

     Кут готовий? Відмінно. Беремо наступну багету і також кріпимо її до стіни у стик до вже приклеєного плінтуса залежно від вибраного способу. Коли дійдете до наступного кута, ретельно відміряйте відстань, що залишилася, і відріжте бракуючу частину. Сторона, яка йде встык з плінтусом залишиться незмінною. З іншого ж боку знову ж таки доведеться різати кут. Далі все робимо за образом і подобою.

     Коли все приклеїте нелишнім буде пофарбувати багети під колір вашої стелі, або ж узагалі краще фарбувати багети перед поклейкою.Удачі.