Стіни з гіпсокартону. Як правильно вирівняти стіни гіпсокартоном своїми руками.

Вибираючи між тим, як вирівнювати стіни у вашій квартирі: за допомогою будівельних сумішей або гіпсокартоном, ви, звичайно, віддасте перевагу гіпсокартону. Цей метод на перший погляд легший і не такий брудний, та і стіни у результаті виходять любо глянути. В принципі так воно і є.

 

 Читайте також : Калькулятор розрахунку гіпсокартонної перегородки


      

Переваги значні. У гіпсокартоні можна випиляти будь-які отвори необхідного вам розміру без особливих зусиль. Він легко кріпиться до основи, а так само, як і усі гіпсові матеріали має здатність дихати, тобто поглинає вологу і виділяє її в довкілля.

     Проте при монтажі стін з гіпсокартону слід пам'ятати, що робити це потрібно з 

особливою увагою і ретельністю, а самі листи кріпити "на роки", як і будь-яку конструкцію під оздоблення. До речі, перш ніж обшити ваші стіни гіпсокартоном необхідно визначитися з максимальним навантаженням, яке ви плануєте на стіни. Простіше кажучи, якщо ви збираєтеся повісити на стіну щось важке, типу бойлера або полиці під інструменти, то гіпсокартонна стіна може просто не витримати навантаження. Тому слід заздалегідь зміцнити її щитами з дощок або фанери.

     Також слід знати, що обшивка стін гіпсокартоном у вологих приміщеннях (ванна, кухня) робиться з використанням спеціальних вологостійких гіпсокартонних листів, оброблених гідроізоляційною мастикою, а на стиках проклеєних водовідштовхувальною стрічкою.

     Спочатку треба визначитися скільки матеріалу вам потрібно на ваше приміщення. Стандартний розмір листа гіпсокартону 2500х1200х12, 5 см Виходячи з цих розмірів і закуповуйте гіпсокартон. Якщо не впевнені в собі і питання як правильно вирівняти стіни гіпсокартоном своїми руками стоїть перед вами вперше, то купуйте із запасом, хоч би на один лист. Також потрібні направляючі профіля до гіпсокартону, самонарізи по металу, дрель, будівельний рівень, повіс(така штука для точного визначення вертикалі – на вигляд гирька на нитці).

     Почнемо. Спочатку виміряйте ваші стіни. Якщо вони рівні по довжині згори і знизу, то все нормально і можете продовжувати. Якщо показизамірів розходяться, то при розмітці майте це на увазі і заздалегідь визначіться з довжиною, щоб при монтуванні каркасу вона була рівною у паралельних один одному стін. Тобто на пальцях: довжина однієї стіни на підлозі 3 метри, а з протилежного боку приміщення стіна 3 м 5 см

     Отже, при початковій розмітці приміщення під каркас ці 5 см слід врахувати і починати розмітку каркаса 5 см від довшої стіни+ відстань під направляючу. Таким чином кути приміщення повинні вийти прямими.

     Далі відступите від стіни 3-4 сантиметри і на стелі на цій відстані вкрутите самонаріз. На самонаріз прикріпите грузик на нитці, можна узяти звичайну гайку. Отримуємо рівну лінію. Внизу в точці зіткнення підлоги з схилом вкручуємо ще один самонаріз. До тих двох самонарізів в натяг прив'язуємо нитку. Цю операцію виконайте в усіх кутах приміщення. Також протягніть нитки між самонарізами на стелі і на підлозі. Виходить контур нашого майбутнього каркасу під гіпсокартон. Ще раз перевірте на довжину паралельні лінії.

     Зробіть олівцем мітки під натягнутими нитками. Потім знімаєте нитки і самонарізи і по відмічених мітках на підлозі і стелі прикріпите самонарізаминаправляючу по усьому периметру. Так, як на малюнку ліворуч.

    

 Потім в направляючі на підлозі і стелі вставляєте знову ж таки направляючі вертикалі, заздалегідь відпилявши їх по висоті приміщення з кроком 40-50 см Отримуємо каркас під стіни з гіпсокартону.

     Далі необхідно цей каркас як можна більше міцніше зміцнити. Знизу і згори кріпимо вертикалі до направляючих самонарізами по металу. Потім необхідно кожну вертикаль прикріпити до стіни намертво. Для цієї справи використовуємо або прості дерев'яні планки, які необхідно просто підсунути в проміжок між вертикалями і стіною і прикріпити довгими самонарізами до стіни, заздалегідь просвердливши отвори і вставивши дюбеля.

     Надійніший спосіб це використання спеціальних підвісів, які кріпляться спочатку до стіни, а потім до них самонарізами кріпляться вертикальні направляючі, як на малюнку. І знову ж таки щоб вертикалі не прогнулися підкладете під них на якийсь час дерев'яні планки.


   Ну що ж каркас готовий. Тепер нас чекає 
встановлення  стін з гіпсокартону. Якщо ви хочете утеплити і звукоизолювати ваші стіни, то між вертикалями розташуєте або скловату або пробкові мати. Перший спосіб дешевший, другий надійніший. Для звукоізоляції також можна використати ізовер.

     Тепер нас чекає така відповідальна операція, як кріплення гіпсокартону до стіни, тобто до нашого тільки що збудованого каркасу. Листи гіпсокартону кріпимо самонарізами по металу до кожної вертикалі з кроком 30-40 см Голівки самонарізів трохи втоплюєм в гіпсокартон. Варто відмітити, що гіпсокартон дуже легко ріжеться звичайним гострим канцелярським ножем. Просто проведіть лінію відрізу по лінійці і зламайте лист.

     Таким чином, якщо у кінці стіни у вас не влізає цілий лист, вам необхідно обійти перешкоду або виконати отвір, то виконати це буде досить легко.

     Далі ви можете робити з вашими гіпсокартонними стінами все, що заманеться: шпаклювати, фарбувати, обклеювати шпалерами(До речі, перш ніж клеїти не забудьте підібрати красиві шпалери) або облицьовувати плиткою.

     Сподіваюся тепер вас не мучитимуть питання типу : як зробити стіну з гіпсокартону своїми руками, як кріпити гіпсокартон до стіни, чи буде складним для вас монтаж перегородок з гіпсокартону і т. д.

 

Удачі.