Яндекс.Метрика

Вирівнювання стін. Як вирівнювати стіни своїми руками. Суміші для вирівнювання стін.

Я вже писав про вирівнювання стель. Тепер детально опишу як вирівнювати стіни. На жаль в наших старих, а частенько і тільки побудованих і зданих в експлуатацію будинках стіни і стелі залишають бажати кращого.

 


Перепади, хвилі, всілякі тріщини і вм'ятини. Якщо вам не байдужий зовнішній вигляд вашої квартири, то безумовно перш ніж використати стіни під обклеювання шпалер, кладці плитки або інших видів оздоблювальних робіт необхідно їх вирівня

 вирівняти.    

Як вирівнювати стіни? Передусім, як і у випадку з вирівнюванням стелі, визначіться яким способом ви хочете зробити вирівнювання стін у вашій квартирі. Це можна зробити за допомогою будівельних сумішей або з використанням гіпсокартону.

     Ви вирішили які такі маніпуляції з вашою стіною ви робитимете після вирівнювання? Ви збираєтеся вирівнювати стіни під шпалери? Під плитку? Чи просто збираєтеся  забарвити її? 

     Якщо, наприклад, ви хочете поклеїти шпалери або пофарбувати стіну, то можливі обидва варіанти: як вирівнювання стін гіпсокартоном, так і за допомогою будівельних сумішей. Якщо ви збираєтеся класти плитку, то тут нам потрібні суміші для вирівнювання стін для жорсткішого зчеплення плитки із стіною.

     Як же вирівнювати стіни за допомогою будівельних сумішей? Зараз поясню як це зробити самостійно і досить просто. У одному з верхніх кутів нашої стіни забиваємо цвях, залишаючи десь 2-3 мм на поверхні. Це наш перший маячок. Далі беремо нитку і кріпимо на неї який-небудь вантаж, ту ж гайку. Отримуємо висок. Кріпимо цей висок до нашого цвяха так, щоб вантаж трохи не діставав до підлоги. Чекаємо доки висок перестане гойдатися і замре на місці. Отримуємо пряму лінію.

     Забиваємо другий цвях в нижній частині нашої стіни так, щоб нитка і головка цвяха знаходилися на одній лінії. Приблизно так, як на малюнку справа.

     Проводимо ті ж маніпуляції з протилежної частини стіни. Отримуємо чотири вбиті по периметру стіни цвяха і дві рівні лінії з двох сторін. Далі беремо ще нитку і простягаємо її з кінця одного нижнього або верхнього цвяха до кінця іншого на протилежній стіні хрест навхрест. Дивимося щоб нитка, протягнута навскіс не стикалася із стіною. Все, фокуси з нитками закінчилися.

     Тепер беремо правило або рівну палицю і притуляємо її до двох наших цвяхів на одній із сторін стіни. Потім розводимо будівельну суміш типу ротбанда і будівельним шпателем заповнюємо простір між стіною і палицею. Чекаємо доки засохне. На виході отримуємо рівну пряму лінію, яка буде у нас маячком. Обов'язково перевірте її за допомогою монтажного рівня.

     З іншого боку стіни проробляємо ті ж маніпуляції. Все, лінії маячків готові. І готові десь 80% операції під назвою "технологія вирівнювання стін".

     Справа залишилася за незначним. Розводимо для початку літрів 10 ротбанда і будівельним шпателем наносимо його на стіну великими мазками між лініями маячків. Потім беремо правило або знову ж таки рівну палицю відповідного розміру і вирівнюємо накладену суміш, проводячи від низу до верху або навпаки кому як зручніше, уздовж ліній маячків. Мало ротбанда? Додайте ще, поки стіна не вирівняється відповідно до наших ліній маячків. Кут підрівняєте шпателем. Все.