Декоративна штукатурка стін своїми руками. Як правильно наносити декоративну штукатурку. Технологія.

Декоративна штукатурка. Швидше за все кожен, вперше побачивши приміщення, дизайн стін яких оформлений за допомогою цього виду оздоблювальногоматеріалу, не міг зрозуміти звідки і з чого виходить така краса?

 


Знаєте як правильно наносити декоративну штукатурку на стіни своїми руками, щоб потім гордо показувати красиво і оригінально виглядаючу квартиру або окремо взяте приміщення(приміром коридор) друзям і родичам? Хочу вас розчарувати: я ТЕЖ НЕ знаю. Проте дуже хочу дізнатися і навчитися. Давайте вчитися разом.

    Отже, розпочнемо з початку. А спочатку я хотів обробити декоративним покриттям увесь свій коридор. Проте потім чи то злякався, чи то жаба задушила, але коридор я поклеїв шпалерами. АЛЕ. Залишилася ще одна деталь: по середині коридору у мене звисає несуча балка. Прибрати я її ніяк не можу. Довго думали, що з нею робити: теж поклеїти шпалери, обробити каменем або цеглиною. Потім мене осяяло. Я згадав про декоративну штукатурку і вирішив все ж ризикнути і спробувати нею обробити свою балку.

     Спершу я як і ви поліз в інтернет і проглянув достатню кількість відео матеріалів, на яких технологія нанесення штукатурки була цілком наочно показана. Також детально розповідалося яку саме штукатурку купувати і які інструменти використати.

     Озброївшись отриманими знаннями, я рвонув за початковими матеріалами в будівельний супермаркет. Там, після невеликих блукань, я набрів на стенд з потрібними мені матеріалами. Порозпитував трохи продавця і у результаті придбав наступне.

     Інструменти і матеріали, необхідні для нанесення декоративної штукатурки(на фото знизу).

     Наносити на стіну матеріал треба кельнею. Це така пластмасова або сталева прямокутна лопатка із зручною ручкою. Далі сама штукатурка. Відро на 8 кг, на якому написано "текстурна фарба". Оскільки спочатку декоративне покриття має білий колір, необхідно було придбати колір: банку з фарбою потрібного кольору. ВБудмаркеті мені засунули дуже дорогу фінську тікуріллу. Гаразд, вирішив не економити.

      Витрата матеріалу 1 - 2 кг на метр квадратний залежно від товщини шару.

     Ну що ж, повернувся додому. Пора до справи приступати. Спочатку я, як сказано на упаковці, ретельно перемішав штукатурку. Грунтувати балку не став. Це із-за ліні. Вам раджу прогрунтувати для міцнішого зчеплення. Далі вузьким шпателем, який у мене вже був в наявності наніс на кельню шар штукатурки. Потім справа техніки. Кельнею наніс на балку тонкий шар(від 1 до 3 мм) штукатурки. До речі, дуже добре вирівнює поверхню.

     Все. Тепер ви можете робити зі своєю декоративною стіною все, що душі завгодно. Штукатурка пластична. Набуває будь-якої форми. Можна узяти валик з ворсом і плавними рухами надати потрібну текстуру. Потім узяти шпатель і трохи пригладити. Виходить так зване покриття - короїд. Цілком собі красиво і акуратно. Можна теж саме зробити за допомогою будь-якої губки, а потім також пригладити шпателем.

     В принципі як нанести декоративну штукатурку на стіни і який малюнок і рельєф їй надати цілком і повністю залежить від вашої фантазії. Можна узяти пензлик і широкими мазками надати текстуру. Також для надання рельєфу використовується зубчастий шпатель, фігурний валик, простий шпатель. Ви можете нанести штукатурку в два шари і т. д.

     Як зробив я? Просто узяв, вже знайомий вузький шпатель і плавними хвилеподібними рухами надав потрібний мені рельєф. Скажімо так: я точно не був розчарований, обробка вийшла своєрідною і оригінальною. Не знаю чи зрозумієте ви що-небудь на фото згори.   Ну як вже вийшло.

     Штукатурка висохла через 24 години, оскільки я наносив її досить товстим шаром. Тепер залишилося тільки надати нашому покриттю потрібний колір. Фарбу я купував під колір шпалер : золотисто-сріблясту. Можна просто заколірувати штукатурку, тобто розбавити її фарбою в співвідношенні 1/12. Щоб фарба лягала нерівномірно і знову ж таки оригінально, можна наносити її за допомогою губки або валиком нерівними мазками. Ось і увесь майстер-клас по декоративній штукатурці.

     Декоративна штукатурка в інтер'єрі квартири досить свіже і оригінальне рішення і якщо б не мій тупізм обробив би нею своїми руками увесь коридор і був би задоволений як слон. Так що усім раджу і рекомендую.

 

Удачі.