Яндекс.Метрика

Кладка плитки на стіну. Як правильно класти плитку своїми руками.

 Кладемо плитку на стіну. Процес цей вимагає вашої максимальної уваги і акуратності, інакше плитка, яка в ідеалі повинна виглядати на стіні красиво і органічно, піде криво - навскіс і виконана вами робота піде нанівець.

 


 

     Отже, ви вже вибрали плитку, визначилися, в якому приміщенні ви її укладатимете, поїхали далі.

     Перш ніж почати розбиратися з питанням "як правильно класти плитку на стіну" давайте визначимося з матеріалами і інструментами, необхідними для того, щоб укладання облицювальної плитки проводилося максимально професійно і якісно, навіть якщо ви збираєтеся класти плитку своїми руками. Для укладання плитки нам потрібний передусім клей для плитки, відро, для того, щоб цей клей розвести, спеціальний зубчастий шпатель, рівень, лінійка, плиткоріз, бажано болгарка, олівець, гумовий шпатель.

     Правила укладання плитки досить прості і першим головним правилом є рівна основа під кладку вашої плитки. Не знаєте як це робиться? Прочитайте статтю " як вирівнювати стіни своїми руками" . Ви можете спробувати класти плитку і не на рівну стіну, але у такому разі ніхто не дасть гарантію, що все у вас вийде і плитка виглядатиме красиво. Досвідчені майстри все ж радять вирівняти стіну перед укладанням.      
Також багато хто радить замочувати плитку перед укладанням у воді на пару годин, що забезпечує найкраще зчеплення з основою. Не знаю чи так це, не перевіряв. Я плитку не замочую і результат цілком хороший. Знаю точно: гірше не буде.

     Способи укладання плитки є трьох видів: "шов в шов", "в перев'язку" і по діагоналі. У першому випадку плитки елементарно викладаються один за одним по горизонталі і вертикалі. При укладанні плитки "в перев'язку", кожен вищестоящий ряд зміщується по горизонталі на половину плитки, щоб її середина виявилася точно над швом, роз'єднуючим керамічні плитки нижнього ряду. Спосіб укладання керамічної плитки по діагоналі найбільш складний і трудомісткий, доведеться багато різати. Та зате виглядає найоригінальніше.

     Добре, припустимо стіну ви вирівняли. Далі приступаємо до підготовки основи під нашу плитку. Пояснюю на пальцях. 
 

Беремо довгу красиву направляючу або пряму дошку і кріпимо її самонарізами по горизонталі до стіни в тому місці, звідки йтиме перший горизонтальний ряд вашої плитки. Це буде наша основа. Далі, якщо ви плануєте покласти плитку не лише на одній стіні, а на двох, трьох або по усьому периметру приміщення, прикріпите планки на тому ж рівні, що і першу.

Найголовніше, не забудьте вирівняти направляючі  по рівню, інакше плитка покладеться криво. Виглядає це як на фото ліворуч. Якщо ж ви розпочинаєте вашу кладку з підлоги, то ретельно перевірте рівнем підлогу, і якщо вона крива, то покладіть на підлогу пряму тонку планку і вирівняйте її, підкладаючи під низ планки необхідної товщини.

     Основа готова. Тепер потрібно визначитися звідки починати класти плитку. Розпочинаємо звичайно з кута. Уважно подивіться які перешкоди вам доведеться обходити в процесі укладання. Вимикач, розетки, отвір в стіні під люк для водопровідних труб. Сплануйте вашу кладку так, щоб вам довелося різати плитку якомога менше. Тобто визначіться з якого кута вам почати.

     На пальцях: ось дивіться, на малюнку зліва я розпочав укладання з правого кута кухні і при обході вимикача довелося різати тільки одну плитку, що і практично і

 

   виглядає красивіше. 

 Далі починаємо укладання плитки. Передусім готуємо спеціальний клей для плитки. Багатоготувати не варто, оскільки він швидко твердне. Видів клею для плитки багато.Далі в кутку ми кріпимо спеціальний куточок, з якого і починаємо укладати. Куточок дозволяє нам забути про негарні кутові стики і 

згладжує недоліки, якщо наприклад край у плитки трохи із сколами.

     Потім спеціальним зубчастим шпателем рівномірно наносимо клей на плитку і клеємо її до стіни. Багато хто наносить клей якраз на стіну, я ж вважаю краще навпаки. Кому як зручніше.

     Ну що, беремо другу плитку, робимо те ж саме і так послідовно викладаємо перший горизонтальний ряд по 

направляючій. Не забувайте між плитками вставляти спеціальні хрестики для того, щоб проміжки були, які згодом затираються фугою під колір плитки. Так виглядає набагато красивіше. Також дивіться чи немає перепаду між плитками, що стоять поряд. Для цього беремо ще одну плитку і прикладаємо її до проміжку між плитками на стіні.

     Якщо плитка у вас в руках не ходить туди-сюди, а рівно лежить на обох плитках на стіні, то все нормально і можна продовжувати далі. Якщо ж ходить, то вирівняйте другу плитку по першій, додавши або збавивши клею.

     Коли ж від кута доходимо до іншого кінця стіни, то цілком ймовірно доведеться різати плитку. Як різати? Можна використати простий склоріз. Проводимо нимдекілька разів по лінії, яку заздалегідь необхідно відмітити олівцем. Потім, поклавши на стіл або будь-яку рівну поверхню по краю розрізу, ударяємо по стороні, яка знаходиться в повітрі долонею. 

Такий метод не дуже ефективний, оскільки часто плитку або важко зламати якщо вона товста або вона ламається не по зрізу.

     Я для того, щоб різати плитку використовую спеціальний інструмент плиткоріз. Він досить простий у використанні. Знову ж таки треба відмітити лінію розрізу олівцем і поклавши плитку в плиткоріз провести по лінії від низу до верху, а потім вгорі натиснути на плитку планкою і все. Плиткоріз можна купити у будь-якому будівельному магазині. Також для різання плитки пригодиться болгарка. Це якщо вам треба не просто розрізати плитку навпіл, а вирізувати форму наприклад вимикача.

     По-перше, ріжте завжди з допуском пару мм, оскільки вимикач і та розетка розбірні і верхню кришку ви потім прикріпите прямо на плитку, що виглядає набагато краще, ніж якщо у вас між розеткою і плиткою буде проміжок. Ну а по-друге, підберіть для болгарки спеціальний круг для плитки. Не всякий підійде. Немає болгарки, візьміть на якийсь час у сусіда або у друга. Далі якщо хочете просвердлити дірки в плитці припустимо під дроти, використайте дрель, тільки свердло знову ж таки підберіть під плитку.

     Якщо треба підрізати край плитки шириною півсантиметра, тобто малих розмірів, то склорізом проведіть лінію і відколіть край, використовуючи кліщі або плоскогубці.

     Отже, перший ряд готовий. У кінці стіни теж сховайте його в спеціальний куточок, тим більше якщо вам довелося плитку різати. І так послідовно один за одним викладаємо ряди плитки на стіні один за одним по вертикалі. Головне не забувайте вставляти між плитками хрестики і перевіряти чи лежать вони між собою на одній лінії, інакше потім після фугуванняшвів кладка виглядатиме негарно. Ви також можете перевірити рівномірність плитки, приклавши рівну планку або рівень до усього ряду і подивитися чи немає проміжків.

     Ось і уся премудрість. Після того, як кладка висохне(приблизно доба), можна буде прибрати направляючі на яких трималася основа кладки. Плитка вже вниз не з'їде.

     Також вже можна, видалити усі хрестики, які ви вставляли між плитками, приступати 

до фугування  швів. Для цього беремо фугу під колір плитки, розводимо її водою до однорідної маси(не рідкою і не дуже густою) і гумовим шпателем рівномірно і щільно втираємо в шви. Після того можна вологою(не мокрою) губкою протерти плитку. Почекайте декілька хвилин і після того, як фуга трохи підсохне візьміть шматок дроту або кабелю шириною трохи більше, ніж відстані між плитками і з натиском проведіть ним по усіх проміжках. Фуга втиснеться і вирівняється, що виглядатиме набагато симпатичніше.

 

     Ніби все розповів. Якщо щось забув, то це не настільки важливо, щоб тут згадувати. Удачі.