Оздоблення пластиковими панелями своїми руками.

 Оздоблення приміщень пластиковими панелями своїми руками у наш час досить популярне. Обумовлюється це тим, що монтаж панелей ПВХ дуже простий, сам матеріал довговічний і невибагливий.

 


Ну і звичайно ціна: якщо ви хочете заощадити, то оздоблення стін або стелі пластиком - це рішення для вас.

     Спершу визначимося де ми можемо використати пластикові панелі? Та практично у будь-яких приміщеннях! Ви можете обробити панелями ПВХ стелю і стіни у ванній кімнаті, туалеті, на кухні, в передпокої. Різноманітна колірна гамма тільки допоможе вам в цьому. Я б, звичайно, не став облицьовувати панелями ПВХ спальню або вітальню. Хоча, це діло смаку Я, приміром, обробив пластиковими панелями у себе в квартирі стелю у ванні. Виглядає цілком пристойно.

     Тепер до справи. Визначте скільки матеріалу вам необхідно закупити. По ширині панелі ПВХ варіюються від 250 до 500 мм. По довжині ж в основному від 2, 6 до 3 метрів. Бачив якось бельгійські панелі завдовжки 4 метри. За величезного бажання можна знайти і 6 метрів Проблема тут може виникнути тільки при транспортуванні і відповідно при підйомі в квартиру. Все беріть із запасом, щоб потім не бігти, стрімголов, в магазин.

     Також не забудьте про стикувальні профілі. Їх називають ще молдинги.  

Вони потрібні для плавного декоративного переходу між панелями. Їх також купуйте із запасом.

     Далі інструмент, який нам знадобиться в процесі роботи. Монтажний рівень, рулетка, перфоратор, шуруповертножівка, ножиці, гострий канцелярський ніж, косинець, олівець, направляючі з дерева.

     Як же робиться монтаж пластикових панелей? Якщо приміщення сухе, поверхня рівна, то кріпити панелі ПВХ можна прямо на стіну або стелю. У тому випадку, якщо ви робитимете пластикові стіни або стелю для ванни, то краще кріпити панелі на дерев'яний або металевий каркас з направляючих. Каркас також потрібний, якщо поверхня у вас нерівна, а вирівнювати стіни або стелю ви не хочете.

Починаємо установку пластикових панелей. Спершу робимо наш каркас. Для цього нам знадобляться рейки 10-20 мм завтовшки. Чесно кажучи, дерев'яну конструкцію під пластикові панелі робити простіше нікуди. Кріпимо до стіни на самонарізи і дюбеля вертикальні рейки з кроком 50-70 см А на них три горизонталі(вгорі, посередині і знизу). Правило одне і найголовніше: горизонтальні рейки мають бути витримані строго по рівню. Тобто вони по-перше мають бути паралельні один одному, а по-друге на одному рівні.Досягається це за допомогою монтажного рівня і голови на плечах. . Простіше кажучизробіть каркас, а потім відрегулюйте його, приміромяк на фото зверху.

 

 

     Як кріпити пластикові панелі до каркасу? Робиться це за допомогою металевих утримувачів, які вставляються в стикувальну кромку панелі ПВХ і потім прибиваються цвяхами до горизонтальних планок каркасу. І поїхали вставляти панелі, щільно притискаючи їх один до одного і прибиваючи утримувачі. Потім все аналогічно. Не забудьте про молдинги. На кутах використайте внутрішні і зовнішні стикувальні профілі (залежно від самого кута), з боків - фінішні молдинги.

     Варто знати, що коли ви робите монтаж пластикових панелей на кухні, то слід не забувати про теплові розширення матеріалу(газова або електро плита) і краще скріплювати їх один з одним з невеликим проміжком.

     Якщо ви обробляєте пластиковими панелями стелю, то не забудьте про багети по периметру стелі. До речі, про те, як клеїти стельовий плінтус я вже писав.

     Якщо ви збираєтеся кріпити панелі безпосередньо до стіни, то процес багато в чому схожий з укладанням плитки на стіну. Спочатку беремо довгу рейку і кріпимо її до стіни по рівню. Далі вже танцюємо від неї. Панелі ПВХ клеяться на рідкі цвяхи.

Ну і наостанок підбірка фото приміщень, оброблених пластиковими панелями.