Яндекс.Метрика

Поклейка шпалер. Як правильно поклеїти шпалери на стіну.

Перш ніж почати клеїти шпалери нам звичайно ж потрібна підготовка передпоклейкою шпалер, а отже підготовка стін.

 


Як вирівнювати стіни я вже писав. Вирівнювання і шпаклювання стін якраз і є один з етапів підготовки до поклейки  шпалер. Також треба підготувати самі шпалери, клей і спец. інструменти.

     

Давайте розглянемо детальніше як поклеїти шпалери. Після вирівнювання, шпаклювання і шліфування стін уважно дивимося щоб на них не залишилося ніяких горбів, дір і вм'ятин. Інакше після того, як ви поклеїте ваші красиві шпалери, виглядати вони на стіні будуть зовсім негарно, оскільки усе це неподобство відразу відібться на поверхні.

     Стіни вирівняні, недоліки не помічено? Відмінно, готуємо інструмент. Нам знадобиться валик, м'яка ганчірка, ніж, ножиці, пластмасовий шпатель 20-30 см, ємність, щоб клей розвести, сам клей і ТЕРПІННЯ!

     Отже, почали. Постеліть на підлогу, де ви різатимете шпалери церату або газети. Стежте, щоб навкруги не було будівельного сміття, інакше він може легко потрапити на поверхню шпалер, коли ви їх почнете мастити клеєм і усе це відіб`ється на поверхні після поклейки.

     Беремо наші шпалери. Які, до речі, ви вибрали? Акрилові, вінілові, текстильні, паперові? Прочитайте статтю як правильно вибрати шпалери для вашої квартири. Повинна допомогти.

     Для кожного типу є свій клей. Я рекомендую використати " Metilan". При купівлі клею дивіться на упаковку. Є для вінілових, акрилових шпалер. Універсальний. У будь-якому випадку клей найякісніший, ніколи не підводив і з ним поклейка ваших шпалер значно спроститься.

     Далі. Продовжуємо підготовку до поклейки. Нарізаємо наші шпалери на полотна по довжині. Для цього міряємо довжину стіни з одного кінця і з іншого. Ми виходимо з того, що стеля і підлога у вашій квартирі вирівняні. Так що довжина має бути однаковою, але підстрахуватися все одно варто. Інакше почнемо різати за шаблоном, а у результаті довжини може не вистачити. Раджу обрізати шпалери з невеликим запасом. Врешті-решт завжди можна підрізати після того, як поклейка шпалер закінчена.

     Якщо ви вибрали шпалери з малюнком, то не забудьте його підібрати. Робиться це на підлозі і краще удвох, щоб ніде нічого не збилося і не було потім тяжко-важко. Кладемо одну смугу шпалер на підлогу і збоку рухаємо другу смугу по довжині першої, поки малюнок не співпаде. По довжині також нарізайте з урахуванням підбору малюнка. Безкоштовна порада: при підборі малюнка краще послідовно відрізати смуги шпалер від двох різних рулонів, а не від одного. При цьому відбувається економія самих шпалер.

     Нарізали? Малюнок, якщо він є, підібрали? Починаємо клеїти шпалери. Як? Звідки? Питань чогось забагато. Зараз розберемося. Клеїмо шпалери у більшості випадків від вікна. Спочатку грунтуємо стіну. Для цього беремо валик і, заздалегідь розвівши клей, наносимо його на стіну. Я рекомендую клей " Metilan" для будь-яких видів шпалер. Клей має бути рідким. Потім наносимо клей на шпалери. Знову ж таки валиком, але клей має бути густішим. Уважно промазуємо стики.

     Беремо наше полотно за верхній кінець двома пальчиками і притискаємо верхній кінець до лінії стику стелі і стіни. Вирівнюємо по лінії вікна. Далі починаємо плавно притискувати і розрівнювати смугу шпалер м'якою ганчіркою, проводячи нею по стіні зверху вниз. Стежте за тим, щоб не утворювалися повітряні пухирі. Якщо помітили пухир, то відклейте смужку і почніть спочатку або ж спробуйте вигнати пухир ганчіркою. Візьміть пензлик і ще раз пройдіться клеєм по стику шпалер.

     От. Одну штуку приклеїли. Москва не відразу будувалася. Проробляємо ті ж маніпуляції з другою смужкою (грунтовка стіни, намазування клею і. т. д.). Знову ж таки прикладаємо наше полотно до стику стіни і стелі, тільки вирівнюємо вже по лінії першої приклеєноїсмуги стик у стик. Щільно притягуємо стики шпалер один до одного, заздалегідь знову ж таки промазавши ці стики клеєм. Тут слід зауважити, що якщо ви хочете клеїти ваші шпалери внахлест на пару мм, а не стик у стик, то діло ваше.

Тільки робіть нахльостування до світла у бік вікон, щоб уникнути тіні. Я ж раджу клеїти шпалери саме стик у стик. Це естетичніше і красиво виглядає. Стіни виходять рівними і красивими, а дратівливих стиків якраз не повинно бути видно якщо ви рівно і правильно усе приклеїли.

     Далі. Якщо уткнулися в кут, то подивіться як будуть виглядати ваші шпалери при загині їх на наступну стіну. Якщо вони збираються в гармошку, то краще відрізати ту частину, що переходить на наступну стіну, залишивши сантиметра 3-4, і почати клеїти наступне полотно прямо від кута. Це негарно виглядає якщо у вас йде поклейка шпалер з малюнком. Так що краще все ж заздалегідь вирівняти стіни і кути так, щоб при накладанні на кут шпалери виглядали красиво і рівно і ви змогли продовжувати клеїти стик у стик.

Кути також слід промазувати великим шаром клею, як зазвичай.

     Якщо вам треба зробити у ваших шпалерах отвори під розетки або інші потреби, то відключіть електрику і наклейте шпалери прямо на місця, де необхідно виконати отвори. Потім акуратно виріжете їх по периметру і розрівняйте краї.

     Стежте, щоб верхня лінія ваших шпалер не йшла в різнобій з лінією стелі. Цього і не повинно статися якщо у вас рівна стеля і стіни. В крайньому випадку вгору можна приклеїти декоративний красивий плінтус(багету).

     Пройдіться пластмасовим шпателем уздовж наклеєних шпалер і стиків, щоб вигнати усі пухирі, що залишилися. Видаліть клей, що видавився.

     Якщо черездеякий час ви помітили, що шпалери пішли пухирями, то особливо не хвилюйтеся. Це залишки клею. Через пару днів все висихає і шпалери розрівнюються.

 

Сподіваюся, що ви утямили як правильно поклеїти шпалери і поклейка ваших шпалер пройде без проблем.