Яндекс.Метрика

Штукатурка стін своїми руками. Чим і як штукатурити стіни.

   Отже, штукатурка стін своїми руками. Чим і як штукатурити стіни? А також в чому відмінність між зовнішньою штукатуркою будинку і усередині квартири?

 


Сьогодні розглянемо цю злободенну тему і я постараюся дати відповіді на усі ці важливі питання. Поїхали.

     Дуже багато хто губиться, коли бачить перед собою нерівну криву і косу стіну і перед ним стоїть питання як її вирівняти під поклейку шпалер або під фарбування. В принципі я вже писав про те, як вирівняти стіну своїми руками. Сьогодні хочу зупинитися на цьому процесі детальніше.

     Штукатурка стін по маяках усередині приміщення.

     Передусім чим ми штукатуритимемо стіну? Я використовую для цієї справи розчин для штукатурки стін ротбанд. Як розводити штукатурку і в яких пропорціях? Я роблю це на око. Беремо ємність 7-8 літрів, засипаємо ротбанда приблизно наполовину. І додаючи води помалу і поступово розмішуємо вузьким шпателем. Головне стежити, щоб залишки сухої суміші не залишалися внизу. У результаті повинна вийти однорідна масса. Як перевірити, що все гаразд? Встромляєте шпатель і якщо він відразу не топиться, то по ідеї все нормально. Тобто штукатурка має бути ні в якому разі не рідкою, ну і відповідно не занадто густою. Пропорції на один кілограм ротбанда приблизно 0,5 літри води.

Якщо в кишені не особливо дзвенить, то для такої операціїможна використати суміш цементу з піском. Пропорції 1/3, 1/4(цемент до піску).

     Далі. Спершу підготовка стін під штукатурку. Ретельно очищаємо стіну від всіляких деталей, що відвалюються і лущаться, типу фарби, що пузириться, і залишків старого розчину. Якщо, приміром, фарбу ніяк не відчухрати, то краще не мучитися, а обробити проблемні ділянки " Бетоноконтактом"(штукатурним адгезійним грунтом для не всмоктуючих вологу поверхонь) в два шари. Потім грунтуємо стіну звичайною грунтовкою або знову ж таки бюджетний варіант: клеєм 

ПВА з водою в пропорціях 1/10.

Поїхали далі. Виставляємо маяки. Відступивши від кута сантиметрів 20-30 нашльопуємо шпателем вертикальну лінію з розчину штукатурки. Потім беремо наш маяк(дерев'яну або металеву вузьку пряму рейку) і вдавлюємо її рівнем в розчин, встановлюючи при цьому бажану відстань від стіни(товщина штукатурки стін 1-2 см). Відповідно стежимо за тим, щоб рейка у результаті була точно і рівно по рівню. Ту ж операцію проробляємо з протилежного боку стіни.

     Рейки зазвичай продають завдовжки 2 м, так що якщо стіна у вас вища, доведеться подовжувати маяки, просто додаючи бракуючі частини.

     Далі. На невеликій відстані від лівого маяка знизу і відповідно ліворуч вставляємо само наріз (чи забиваємо або на дюбель), так, щоб капелюшок стирчав на рівні самого маяка. Те ж саме з правого боку правого маяка на тому ж рівні. Простягаємо між саморізами міцний шнур внатяг. Закріплюємо його. Ще один шнур простягаємо у верхній частині стіни. Перевірте, щоб ваші шнури стіну не зачіпали, інакше зрушуйте маяки. Так надійніше.

Тепер залишається тільки поділити нашу стіну на рівні частини(по довжині правила) і поставити маяки. Дивіться фото знизу.

     Як це робиться? По уявних лініях маяків згори і знизу стіни кріпимо самонарізи врівень з шнуром. Знову ж таки " нашльопуємо" лінії з розчину. Ну і вдавлюємо правилом наші маяки так, щоб по обох сторонах вони були врівень з капелюшками самонарізів. Дуже зручно. І тимчасові витрати зведені до мінімуму за наявності досвіду. А його у вас додасться в процесі роботи.

     Далі доведеться почекати, щоб розчин трохи підсохнув. Стіна повинна прийняти деяку кількість вологи. Ну і вперед. Беремо наше правило і вирівнюємо суміш по стіні. Працювати необхідно акуратно, на правило особливо не давити. Від низу до верху або навпаки, кому як подобається. Вирівнявши те, що накидали на стіну спочатку, беремо ще розчину і зарівнюємо проміжки і ями.

В принципі все. Можна затерти розчин спеціальною теркою, щоб вже взагалі все ідеально було.

     Штукатурка зовнішніх стін по маяках .

     В цьому випадку технологія нанесення штукатурки приблизно така ж. Тільки слід знати, що температура на вулиці має бути плюсова. Краще використати суміш цементу і піску. А щоб зовсім на віки, то нелишнім буде закріпити на стіні сітку і штукатурити вже по ній. Якщо цеглина силікатна, то ця операція обов'язкова.

     Особисто моя думка: для зовнішнього оздоблення стін використовуйте сайдинг. Дешево, сердито і виглядає красиво і акуратно.

     Наостанок не можна не згадати про декоративну штукатурку стін. Технологій і варіантів існує велика кількість. Виглядає дуже красиво і оригінально. Головне - це бажання навчитися і наявність грамотних повчальних матеріалів. Ще краще, якщо вам хто-небудь покаже як це робиться. Я, ось, намагався наносити декоративну штукатурку самостійно. У результаті вийшло те, що вийшло. Прочитайте статтю про декоративну штукатурку. Подивіться відеороліки і в дорогу.

 

Удачі.