Яндекс.Метрика

Водяна тепла підлога своїми руками. Схема, монтаж, фото.

  Отже, ви вирішили влаштувати у своєму домі теплу водяну підлогу своїми руками. Досить непросте завдання.

 

  Читайте також: Калькулятор розрахунку водяної теплої підлоги

 

Монтаж водяної підлоги пов'язаний з декількома визначальними нюансами, не знаючи яких краще за нього не братися. Наявність досвіду є визначальним чинником при укладанні теплої(саме водянїпідлоги, оскільки потрібне складання проекту, проведення необхідних розрахунків опалювальноїпотужності по приміщеннях(розрахунок контурів теплої підлоги). Усе це непосильно без спеціальної підготовки.

     Відразу треба обмовитися, що укладання водяної підлоги доцільніше в заміських будинках, а не в міських умовах. По-перше, в квартирі запаришся підключати труби до центрального опалювання і взагалі це категорично заборонено. По-друге, використання водяної підлоги значно зменшить витрати на електроенергію, а також врятує вас і ваших рідних від електромагнітних випромінювань у великих кількостях.

     Перевагою водяної підлоги над електричною є рівномірний розподіл тепла по усьому приміщенню.

     Облаштування водяних теплих підлог.

     Існує три види систем водяної підлоги : бетонна, коли укладання водяної підлоги відбувається за допомогою бетонної стяжки. Настильная, яка припускає монтаж теплої водяної підлоги без укладання стяжки, а фінішне підлогове покриття(ламінат, паркет, плитка, лінолеум) укладається на алюмінієві пластини через вологопоглинаючу прокладу з картону або спіненого поліетилену. Дерев'яна, коли труби укладаються безпосередньо на дерев'яні лаги або на чорнову підлогу.

     Коротко водяна тепла підлога складається з теплоізоляції, полімерних або металополімерных труб, кріплення, колекторів з фітингом для підключення петель теплої підлоги до системи опалювання і насоса для циркуляції води. Ну і далі стяжка та фінішна підлога.

     Монтаж водяної теплої підлоги своїми руками.

     Спершу розглянемо спосіб укладання теплої водяної підлоги за допомогою бетонної стяжки.

     Насамперед, необхідно розмітити наше поле діяльності(площа укладання) по секторах до 40 м. кв. для того, щоб компенсувати температурні розширення стяжки.

     Далі укладаємо на підлогу теплоізоляцію: пінопласт, пінополістирол або піноплекс. Вона перешкоджає тепловим втратам, усе наше так необхідне тепло йде вгору до кімнати, а не обігріває стелю сусідам. Потім по периметру приміщення по стіні і між секторами укладаємо демпферну стрічку, яка повинна компенсувати теплове розширення бетонної стяжки.

     Тепер можна на теплоізоляцію покласти арматурну сітку, до якої кріпитимемо наші труби. Є варіант кріплення труб до теплоізоляції спеціальними пластиковими скобами. Вибір за вами.

     Ну і зрештою укладання самих труб. Воно відбувається у більшості випадків по спіралі. Способи бувають різні: змійкою, подвійною змійкою, спіраллю(черепашкою) і спіраллю зі зміщеним центром. На фото знизу ви можете спостерігати різні способи укладання і схеми підключення водяних підлог.

Самі труби кріпляться спеціальними хомутиками до арматурної сітки з кроком приблизно в один метр. Не варто намертво кріпити труби до арматури, не забувайте, що вони під впливом температури можуть розширюватися і відповідно при щільному стягуванні деформуватися.

     При укладанні труб водяної теплої підлоги слід знати, що крок укладання має бути від 10 до 35 сантиметрів. Відстань від труби до найближчої стіни має бути не менше 7 см .

     Ну, поїхали. Один кінець труби закріплюємо в подаючий колектор. І далі по продуманій заздалегідь схемі розташовуємо і кріпимо наші труби по контурах. Довжина одного контура повинна дорівнювати 50 - 60 метрів. Відповідно скільки ви укладете контурів в приміщенні, стільки повинно бути виходів у колектора. У кінці укладання кінець труби, що залишився, під'єднується до поворотного колектора. При проходженні труби через деформаційний шов(знаходиться між контурами) на неї надівається спеціальна гофрована труба.

     Після закінчення усіх кріпильних робіт необхідно перевірити нашу підлогу на вошивість. Для цього в труби заливається вода під тиском, що перевищує робоче приблизно в 1,5 разу(0,6 МПа). Тестування знову ж таки краще проводити досвідченим майстрам.

     Після перевірки залишиться тільки грамотно зробити стяжку підлоги з добавкою пластифікаторів для теплих підлог. Вона підніме підлогу на 5-7 сантиметрів. При цьому в трубах повинна циркулювати вода під робочим тиском.

     Полістирольна система водяної теплої підлоги.

      Складається з полістирольних плит з пазами, в які вкладаються теплорозподільчі пластини. Застосовується при обмеженні навантаження на перекриття або обмеженні висоти приміщень.

     Монтаж підлоги з водяним обігрівом за допомогою полістирольної системи відбувається таким чином. Спочатку теплоізоляція. Починаємо укладати полістирольні плити з кута приміщення і заповнюємо його рівномірно, відповідно із заздалегідь продуманим планом. Потім в полістирольні плити укладаються теплорозподільчі пластини. Тепер тільки залишається защелкнути в пластини труби контурів.

Далі необхідно провести усі необхідні випробування і покласти чистову підлогу без застосування стяжки.

                                   

1а. Фінішна підлога(ламінат)

                                                                     2а. Теплоізоляція

                                                                     3. Теплові труби

                                                                     4. Алюмінієві пластини

                                                                     5. Полістирольні плити з пазами

                                                                     6. Основа

1б. Фінішна підлога(плитка)

                                                                      2б. ЦСП ( цементно-стружкова плита),

                         ГВЛ (гіпсоволокнисті листи) і т. д.

                                                                       3. Теплові труби

                                                                       4. Алюмінієві пластини

                                                                       5. Полістирольні плити з пазами

                                                                       6. Основа

     Дерев'яна система водяної теплої підлоги.

     Застосовується при будівництві дерев'яних будинків.

     Теплоізоляційний шар(мінеральна або базальтова вата, полістирол) укладається між лагами.

     Є два типи дерев'яної настильной системи : модульного типу і рейкового.

     Модульний тип на те і модульний, що складається з готових модулів з ДСП із вже готовими каналами під труби.

     При рейковому ж способі укладання водяної підлоги теплопровідні пластини і труби контурів теплої підлоги укладаються між смугами ДСП в 150 або 300 мм, які у свою чергу кріпляться до основи саморізами з відступом в 20 мм один від одного. У відступи між тими, що направляють з ДСП укладаються алюмінієві пластини. А вже в пази пластин укладаємо труби водяної підлоги.

     Чистова підлога укладається на алюмінієві пластини через вологопоглинаючу прокладу з картону або спіненого поліетилену. При настилі лінолеуму, укладанні плитки слід спочатку на алюмінієві пластини покласти плиту ГВЛ(гіпсоволокнистий лист).

     На закінчення можу додати тільки одне: непідготовленому фахівцеві зробити теплу водяну підлогу своїми руками буде досить складно. Навіть якщо ви усі зробите по інструкції - не факт, що не наживете собі зайвих проблем. В цьому випадку економія не доречна.Удачі.

http://russian-remont.ru/