Яндекс.Метрика

Електрична тепла підлога своїми руками. Пристрій, монтаж, фото.

 Холодно вам взимку? Хочете встановити електричну теплу підлогу своїми руками? Про пристрій і монтаж теплої підлоги чули і бачили тільки в рекламі по телебаченню? Постараємося вам допомогти в освоєнні такого " вселенського" завдання як самостійна установка теплої підлоги в квартирі.

 

 

     По-перше, пропозицій електричних систем теплої підлоги на ринку подібних послуг існує достатня кількість. Це і теплолюкс, caleo, energy, thermo і т. д. За оцінками фахівців електрична тепла підлога теплолюкс міцно займає перше місце. Також не відстає і caleo. Це не реклама, а констатація факту. При виборі систем обігріву для підлоги краще перестрахуватися і порадитися з професіоналами, а також не полінуватися і подивитися інформацію на спеціалізованих форумах.

     Отже, електрична тепла підлога. Що вонасобою представляє? Вірніше давайте розглянемо облаштування електричної теплої підлоги.

     Вона складається з нагрівального кабелю і термолегулятора. Нагрівальні кабелі бувають одножильні і двожильні. Двожильна підлога дещо дорожча за одножильну, оскільки вважається безпечнішою (за рахунок зниженого рівня електромагнітного випромінювання) і переважно використовуються у вітальні, спальні або дитячій.

Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками.

     Перш ніж починати установку електричних кабелів, необхідно вирівняти підлогу і очистити її від всілякого бруду і пилу.

     Далі інструкція. Передусім виконайте штрабу в стіні в місці майбутнього розташування вашого терморегулятора. До нього згодом через пластикові трубки підводяться три дроти: кабель датчика температур, сам кабель електричної підлоги і кабель від розподільного щита потужністю 220 Вт.

     Складаємо план розташування електрокабелів. Класти їх будемо змійкою з відстанню між лініями кабелю, розрахованим по спеціальній формулі:

     (вільна площа обігріву х 100)/ довжина кабелю = крок укладання

     Спершу робимо теплоізоляцію підлоги за допомогою мінеральної вати, пінополістиролу та ін.

     Потім укладаємо монтажну стрічку з кроком 0,5 - 1 м. Поїхали. Беремо наш кабель і укладаємо його змійкою з кроком, розрахованим раніше. Прикріплюємо його до монтажної стрічки. Між лініями кабелю, не перетинаючи його монтується пластикова трубка, в яку потім вставляється датчик температур. Трубку також кріпимо до монтажної стрічки. На фото знизу все наочно представлено.

     При укладанні кабелю необхідно відступати 5 см від стіни і 10 см від нагрівальних приладів.

     При монтажі одножильного кабелю до терморегулятора підводиться два монтажні кінці, які розташовуються з двох кінців самого кабелю. Якщо кабель двожильний, то підводимо один кінець.

     Залишається тільки підключити терморегулятор. Робимо це у відповідність з схемою, намальованою на задній кришці терморегулятора. Перевірте опір. Він повинен відповідати, заявленому в інструкції.

     Ну і " добиваємо" нашу теплу підлогу: робимо стяжку. Причому слід пам'ятати, що почати користуватися обігрівом підлоги ви зможете тільки після повного висихання стяжки. Потім вже кладемо фінішне покриття: ламінат, плитку.

     Установка електричної теплої підлоги передбачає дотримання декількох обов'язкових правил, наслідуючи які ви застережете себе від всіляких типових проблем:

     - перед установкою уважно вивчите інструкцію виробника, поганого вони не повинні радити;

     - не встановлюйте температуру нагріву вище за вказану;

     досить уважно і обережно укладайте кабель, щоб не допустити його перехрещень і ушкоджень;

     - якщо хочете обігріти відразу декілька приміщень в квартирі, то доведеться використати декілька комплектів теплої підлоги, які необхідно підключати до терморегулятора ПАРАЛЕЛЬНО;

     - на електричну теплу підлогу не можна ставити важкі меблі.