Яндекс.Метрика

Види покрівельних матеріалів

                           

     Покрівля - зовнішній шар будівлі, що захищає будівлю від впливу зовнішніх кліматичних і атмосферних впливів. Від якісної покрівлі залежить довговічність, міцність будівлі цілком, стану внутрішніх частин будівлі і наявного в ньому обладнання.

      На сьогоднішній день покрівля - це не тільки верхній елемент будівлі. Це складна система, що складається з шару утеплювачапароізоляціїтеплоізоляції, шару рулонного матеріалу.

                        

      У зв'язку з розвитком сучасного ринку будівельних матеріалів, з'явилася величезна кількість нових видів покрівельних матеріалів.

      Мешкати під надійним дахом, в прямому сенсі цього слова, зараз, напевно, мріє кожен. Так само кожен бажає бути модним і сучасним. Поєднати приємне з корисним, тобто мати надійний і оригінальний дах зараз цілком можливо.

 

Металеві листові матеріали.

 

     Для металевих покрівель використовується в основному оцинкована сталь. Такі листи пропонують як вітчизняні, так і зарубіжні фірми. Однак пристрій покрівлі з листової сталі, вимагає кваліфікованої роботи, а декоративні властивості таких дахів не високі.

    Деякі виробники поставляють на ринок покрівельних матеріалів профільні металеві листи, іншими словами надають листам хвилеподібну форму. Довговічність і велику привабливість такої покрівлі надає сталь з полімерним покриттям. Профільовані (гофровані) листи укладаються внахлест і кріпляться в латах саморізами. Цей нетрудомісткий спосіб монтажу насправді збільшує надійність покрівлі. Але варто запам'ятати, що саморізи обов'язково повинні бути з герметизуючими прокладками.

            

    Таким же чином монтується металочерепиця - різновид профільованого сталевого оцинкованого листа з полімерним покриттям, малюнок на якому імітує натуральну черепицю. Сьогодні металочерепиця займає одне з перших місць за популярністю; її застосовують як для нового будівництва, так і для реконструкції, причому при ремонті старих дахів демонтувати старе покриття зовсім не обов'язково. Металочерепиця продається як зі складу, вже нарізаною під стандартні розміри, так і під замовлення. Переваг у цього матеріалу не мало: легкість, простота монтажу, тривалий термін експлуатації (50 років), комплектуючі, що поставляються разом з покрівельним матеріалом, екологічна безпека, різноманітна колірна гамма (від традиційних відтінків до ультра сучасних і багато іншого).

 

Бітумна черепиця

 

    Велика кількість колірних відтінків (більше 20) має й інший покрівельний матеріал - бітумна (м'яка) черепиця, вона ж покрівельна плитка, вона ж шінгшле. Це гнучка склотканина, просякнута бітумом, з мінеральною кольоровий крихтою, яка наноситься для захисту від дії атмосферних опадів, а так само виконує декоративну функцію. М'яка покрівля виглядає ефектно. Самий прискіпливий естет залишиться задоволеним і палітрою, і різноманітністю форм. Можна підібрати плитку традиційних тонів або таку яка імітує поверхні, зарослі мохом і лишайником, прямокутні, трикутні, хвилеподібні і т.д.

                       

     Термін експлуатації такої покрівлі 30-60 років. Монтується м'яка черепиця досить легко - за допомогою клею (на деяких є навіть самоклеючий шар) і цвяхів. Для облаштування подібної покрівлі, крім плиток, потрібні різні комплектуючі, без яких термін служби матеріалу може суттєво скоротитися. Всі ці доборні елементи виготовляють фірми-виробники.

 

Ондулін

 

 

    Більше 50 років тому в якості покрівельного матеріалу стали використовувати так звані хвилясті бітумні листи, що виготовляються з картону, просоченого бітумом. З лицьового боку листи покривають одним або двома захисно-декоративними барвистими шарами. Колірна гамма цього матеріалу не поступається своєю різноманітністю іншим покриттям.

        

 

    Така покрівля володіє достатньою жорсткістю і має невелику вагу. Це дозволяє монтувати бітумні листи на сталеву покрівлю. Вони легко кріпляться до решітки (за допомогою цвяхів), їх укладання не вимагає професійних навичок і спеціального устаткування. Термін експлуатації хвилястих бітумних листів - близько 50 років.